• Odbierz prezent
Koszty Saboteur!, Saboteur II: Avenging Angel i Mad Age & This Guy w wersji na PlayStation 4 zwróciły się w dniu premiery

SimFabric SA, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo z grupy PlayWay, w ciągu pierwszego dnia sprzedaży trzech gier ze swojego portfolio wydawniczego, odzyskał wszystkie koszty zainwestowane w porting i wydanie tytułów. Chodzi o Saboteur!, Saboteur II: Avenging Angel i Mad Age & This Guy, których premiery w wersji na konsolę PlayStation 4 odbyły się 31 lipca.

- Z satysfakcją informujemy, że wszystkie trzy gry - Saboteur!, Saboteur II: Avenging Angel i Mad Age & This Guy - od momentu pojawienia się w sklepie PlayStation Store, w ciągu jednego dnia, wygenerowały sprzedaż, która pokryła koszty związane z ich portowaniem i wydaniem na konsolę PlayStation 4. Gry zarabiają w podobnej skali jak wersje wydane na konsolę Nintendo Switch, gdzie łączna sprzedaż tych gier przekroczyła 300 tys. sztuk. – mówi Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric SA.

Saboteur! i Saboteur II: Avenging Angel to kultowe retro-skradanki znane z lat 80 autorstwa brytyjskiego twórcy Clive’a Townsenda. Mad Age & This Guy jest grą zręcznościową z elementami strategii i akcji. Projekt nawiązuje do takich przebojów jak Bomberman, Sokoban, czy Boulder Dash. Producentem tytułu w wersji na PC jest studio Atomic Wolf.

Tytuły dedykowane konsoli PlayStation 4 zadebiutowały 31 lipca br. na rynkach Europy, Australii, Afryki i Bliskiego Wschodu.

- Wyniki sprzedaży są dla nas satysfakcjonujące i pozwalają sądzić, że zaprezentowane pod koniec minionego tygodnia produkcje spodobały się graczom. Tak jak zapowiadaliśmy, planujemy również wydanie Saboteur!, Saboteur II: Avenging Angel i Mad Age & This Guy na konsole Xbox One oraz Xbox Series X, a także PlayStation 5, o czym informowaliśmy w jednym z bieżących raportów - mówi Julia Leszczyńska, prezes zarządu SimFabric.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się
w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4
i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań
w branży gier komputerowych. W maju 2020 roku spółka powołała firmę zależną MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne

Strategicznym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk