• Odbierz prezent
Koszmar na kryptowalucie bitcoin BTC się realizuje. Czy kurs bitcoina powróci do wzrostów?

Niestety marzenia o bezpiecznej przystani poddawane są konfrontacji z bezwzględnymi realiami, a kurs bitcoina systematycznie realizuje pesymistyczny scenariusz. Co może się wydarzyć na kryptowalucie bitcoin (BTC) w najbliższym czasie?

Aktualna sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Kurs bitcoina po drugiej próbie sforsowania psychologicznego poziomu 10000 dolarów, niestety systematycznie opada. Od tego ważnego oparu kryptowalutę bitcoin (BTC) dzieli już prawie 15%. Najbardziej  niepokojąca jest jednak potencjalna struktura techniczna, która rysuje się na wykresie. Dwie nieudane próby przebicia poziomu 10000 dolarów stworzyły możliwość wykreowania się podwójnego szczytu na wykresie kryptowaluty bitcoin (BTC).

 BTC 1

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) z potencjalnym podwójnym szczytem (1 miesiąc)

Kurs bitcoin- co dalej się może wydarzyć?

W takiej sytuacji kluczowym wsparciem jest poziom 8500 dolarów, który jest jednocześnie miejscem sygnalnym wspomnianej wcześniej formacji podwójnego szczytu. Gdyby kurs bitcoina spadł poniżej tej bariery popytowej, wtedy stwarza się ryzyko spadku proporcjonalnego od odległości szczytu do poziomu sygnalnego. Oznacza to, że jeśli kurs bitcoina spadnie poniżej 8500 dolarów, wtedy bardzo realna stałaby się kontynuacja rajdu w dół nawet do poziomu 7000 dolarów za jednego bitcoina.

 BTC 2

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) z potencjalnym zasięgiem podwójnego szczytu (3 miesiące)

Aktualnie mamy do czynienia z notowaniami kryptowaluty bitcoin (BTC) na poziome około 8800 dolarów, co stanowi spadek kursu bitcoina o 4,05% w stosunku do piątkowego zamknięcia. Głównym zadaniem dla rynkowych byków jest utrzymanie za wszelką cenę kryptowaluty bitcoin powyżej 8500 dolarów. Jeżeli kurs bitcoina (BTC) przełamie to wsparcie, niedźwiedzie mogą nabrać pewności siebie, a wtedy dynamika spadku kryptowaluty bitcoin (BTC) powinna znacząco wzrosnąć.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk