• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs franka kurs funta kurs złotego

We wtorek złoty zyskuje względem głównych walut: euro, funta, dolara i franka. Traci natomiast względem korony czeskiej.

 

Kursowi złotego sprzyjają dzisiaj lepsze od oczekiwań dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Polsce. W czerwcu sprzedaż detaliczna spadła o 1,9% r/r, co jest znacznie lepszym wynikiem od prognozowanego spadku o 4%.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

Wśród głównych walut względem polskiego złotego najmocniej traci dzisiaj dolar. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,8572 zł, co stanowi spadek o 0,97%.Za jednego dolara najwięcej płacono 3,8990 zł w godzinach porannych, a najmniej 3,8558 zł po godzinie 16.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro względem złotówki (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych euro traci 0,57% względem polskiego złotego. Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4318 zł. Za jedno euro najwięcej płacono 4,4610 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,42 zł po godzinie 16.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

 

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

Frank najwięcej kosztował 4,1493 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,1151 zł po godzinie 16. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1215 zł, co stanowi spadek o 0,59%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Spośród głównych walut najmniej względem złotego traci dzisiaj funt. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na minusie o 0,23% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie funt kosztuje 4,9178 zł. Najwięcej za jednego funta płacono 4,9396 zł po godzinie 8, a najmniej 4,9094 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs korony czeskiej względem polskiego złotego (CZK/PLN)

Polski złoty natomiast traci względem korony czeskiej. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1670 zł w godzinach porannych, a najwięcej 0,1683 zł przed godziną 16. Po godzinie 17 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1681 zł. W tym momencie korona czeska zyskuje 0,41% względem polskiej waluty.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk