• Odbierz prezent
Koronawirus, awersja do ryzyka i konsekwencje

Luty na rynkach był zdominowany przez koronawirusa. COVIT19 rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty. Ostatni tydzień to przejście od euforii do paniki na rynkach kapitałowych. - Wielką niewiadomą jest dalsza skala ewolucji epidemii oraz to, w jaki sposób wpłynie ona na globalną gospodarkę - mówi główny ekonomista TMS Brokers.

- W krótkim terminie powinniśmy obserwować defensywne podejście do ryzyka, a zmienność cen aktywów pozostanie podwyższona przy dużej wrażliwości na dobre i złe informacje - ocenia Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers.

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią pojawia się wiele pytań, m.in.: czy epidemia to powód do zmartwień tylko o nasze zdrowie? Jak strach przed zagrożeniem wpływa na światowy rynek? Na te i inne pytania odpowie kierownik Departamentu Analiz TMS Brokers Bartosz Sawicki podczas darmowego webinaru, który odbędzie się 5 marca o 18:00.

 

 ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR!

 

W trakcie webinaru znajdziesz też odpowiedzi na inne nurtujące pytania: czy to już bessa? Jak to się stało, że w tydzień przeszliśmy od euforii do paniki na globalnych giełdach akcji? Analityk opowie również dlaczego inwestorzy uciekają do bezpiecznych przystani, a także przedstawi swoją opinię ws. tego, czy wzrosty cen złota sięgną 2000 USD za uncję? Jak to wszystko wpłynie na cenę dolara? Jak mocno podrożeje jeszcze frank? Czy złoty naprawdę jest w tarapatach? Fatalna passa WIG20 trwa, indeks jest najniżej od 2016 roku. Czy to oznacza, że GPW na dobre wpadła w spiralę wyprzedaży? 

Podczas szkolenia można będzie dowiedzieć się również czy koronawirus doprowadzi do ekstremalnej awersja do ryzyka oraz dlaczego ropa potaniała 20 proc. i czy to oznacza, że czeka nas ulga przy dystrybutorach. Bartosz Sawicki udzieli odpowiedzi na wszystkie te i inne pytania.

Nie daj się więc zaskoczyć rynkom i zapisz się na webinar!


Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk