• Odbierz prezent
Korona szwedzka w parze z dolarem amerykańskim broni wsparcia

Po przełamaniu wzrostowej linii trendu korona szwedzka kontynuuje fale umocnienia.

Wiadomości rynkowe z mBank

Pierwszy przystanek miał miejsce na 50% zniesieniu, czyli cenie 9.15. Aktualnie spadki wyhamowały na poziomie 8.84, czyli kolejnej linii z siatki Fibonacciego.

Dodatkowym argumentem za utworzeniem lokalnego dołka w tym miejscu jest wynik porównania spadkowych fal z wyższego interwału. Aprecjacja SEK z 2017 roku jest tej samej długości co bieżące spadki liczone od marcowego szczytu. Koincydencja dwóch różnych miar nie jest przypadkiem, dlatego warto zwrócić większą uwagę na reakcje rynku w niebieskiej strefie.

Analiza oscylatorów sugeruje podobne wnioski. Stochastic już od dłuższego czasu przyjmuje niskie wartości, a teraz obie linie znajdują się blisko zera. Sugeruje to głębokie wyprzedanie tego instrumentu.

Wskaźnik relatywnej siły także znajduje się w strefie wyprzedania. Jest to poważny sygnał ostrzegawczy dla posiadaczy krótkich pozycji.

W takiej sytuacji fala wtórna aktualnego impulsu jest prawdopodobna. Jej zasięg można wyznaczyć klasycznymi metodami. Ostatni dołek, który był wsparciem, teraz pełni role oporu. To, że podaż może tam umieścić swoje zlecenia, sugerują także spadkowe strzałki z 2018 roku.

Jeżeli jednak fala umocnienia korony będzie dalej postępować, to kolejnym wsparciem jest cena 8.63.

Korona szwedzka broni wsparcia - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk