• Odbierz prezent
Korelacje czyli powiązania międzyrynkowe, które powinien znać każdy inwestor

W środę 09.12.2020 odbył się kolejny webinar online organizowany we współpracy z brokerem Orbex. Tematem spotkania były korelacje miedzyrynkowe i w jaki sposób rynki oddziaływają na siebie.

Wirtualne spotkanie inwestycyjne

Masz swój ulubiony rynek, na którym handlujesz? Nie interesują Cię informacje z innych obszarów? To może być błąd. Okazuje się, że istnieją  powiązania międzyrynkowe, które mają wzajemny  wpływ na siebie. Na webinarze przedstawiono kilkanaście korelacji pomiędzy rynkami surowcowymi, walutowymi i giełdowymi. Znajomość poszczególnych korelacji może wspomagać Twoją decyzję inwestycyjną dotyczącą danego instrumentu. Uczestnicy webinaru dowiedzieli się, na co zwracać uwagę przed zajęciem pozycji, aby ograniczyć ryzyko straty lub zbyt dużej ekspozycji na jedno aktywo. Omówione powiązania międzyrynkowe pozwalają odpowiedzieć m.in. na poniższe pytania:

- skąd wiadomo, czy zagraniczny kapitał interesuje się polską giełdą,

- jaki jest związek franka szwajcarskiego, dolara ze złotem i jak te aktywa wzajemnie na siebie oddziaływują,

- czy można powiązać dolara australijskiego i niemiecki indeks DAX?

 

Dostęp do archiwum nagrań webinarowych

Jeśli chciałbyś otrzymać dostęp do wszystkich nagrań z webinarów organizowanych przez FXMAG, kliknij tutaj.

Jednocześnie informujemy, że dostęp do nagrań wszystkich wirtualnych spotkań inwestycyjnych jest bezpłatny dla prenumeratorów magazynu Inwestor. Kod rabatowy WEBINAR uprawnia do 20% zniżki na zakup prenumeraty pisma. Ponadto, subskrybenci otrzymują gratis ebook o bezpiecznych przystaniach oraz archiwalny numer magazynu Inwestor.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny webinar w najbliższą środę, 16-tego grudnia o godz. 18.00. Temat kolejnego szkolenia brzmi: „Nie tylko świece japońskie. Inne sposoby odwzorowywania ceny na wykresie”. Poniżej link do rejestracji na webinar:

ZAREJESTRUJ SIĘ NA DARMOWY WEBINAR

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk