• Odbierz prezent
Korekta wzrostowa na eurodolarze (EUR/USD) – analiza wykresu pary walutowej

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 170 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnej korekty wzrostowej w drugim tygodniu stycznia. Rozpiętość tej fali osiągnęła mniej więcej 80 pipsów. Po tym fakcie główna para walutowa wróciła do spadków i wyznaczyła minima cenowe po kursie 1,2050.

Korekta wzrostowa na eurodolarze (EUR/USD) – analiza wykresu pary walutowej  - 1

EURUSD H1

Od rozpoczęcia poniedziałkowej sesji amerykańskiej, sentyment na rynku EURUSD uległ wyraźnej odmianie. Wrócił popyt na europejską walutę, a spadło zainteresowanie USD. W ramach kontynuacji tej tendencji, możemy wyznaczyć ewentualny target wzrostowy. W tym celu dokonujemy pomiaru największej korekty wzrostowej w obecnym swingu. Strefa FE100 wyznacza nam opór po kursie 1,2140. Dodatkowym potwierdzeniem jest tutaj silna biegunowość z drugiego tygodnia stycznia.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk