• Odbierz prezent
Kopanie kryptowalut - czy da się na tym jeszcze zarobić?

Ludzkość od zawsze szukała sposobów, by zaszyfrować wiadomości tak, aby osoby trzecie nie były w stanie odczytać zawartej w nich informacji. Pierwszy znany szyfr był stosowany przez Juliusza Cezara około 50 lat p.n.e. Bardzo prosty kod, zwany szyfrem przesuwającym. Od tamtej pory kryptografia przeszłą długą drogę. Lata 70. to czas wielkich zmian i rewolucji. Wtedy to została oficjalnie wynaleziona kryptografia asymetryczna (kryptografia klucza publicznego), która ma zastosowanie w kryptowalutach i ich kopaniu. O co chodzi z kopaniem kryptowalut? Kim są górnicy i jaka jest ich rola w sieci blockchain?

 

Kopanie, czyli miningto nic innego jak rozwiązywanie skomplikowanych zadań metodą prób, polegającąna znalezieniu odpowiedniego ciągu znaków.Komputer, który znajdzie taki ciąg znaków ogłasza to w sieci, a inni użytkownicy akceptują poprawność lub ją odrzucają

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Piotr Kowalczyk

Pasjonat rynku kryptowalut i aktywny miner. Ekspert w dziedzinie automatycznych systemów handlowych (EA) oraz piramidowania na rynku walutowym. Od 2006 r. aktywny inwestor.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk