• Odbierz prezent
Kontynuacja zniżek na krajowym rynku

Koniec tygodnia przyniósł kontynuację zniżki na krajowym rynku, ale też nastroje na głównych parkietach zachodnich również pozostawały pod presją spadkowych nastrojów. Uwagę ponownie zwróciło wykazywane w US gorsze relatywne zachowanie spółek typu growth vs. value. Dla WIG20 w większej mierze zdominowanego spółkami value (sektor finansowy i przetwórczy) dynamika spadku była wyraźnie mniejsza w porównaniu z indeksami giełd zachodnich, chociaż to głównie sektor finansowy i energetyka odpowiadały za piątkowy spadek WIG20.

Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu jest coraz bliżej podstawy 3 miesięcznego kanału bocznego (1735 pkt.). Świeca doji sugeruje zmniejszenie impetu spadkowego i osiąganie stanu równowagi, co potwierdza również wysoki wolumen obrotu wskazujący, że będąca dotychczas w przewadze podaż napotyka rosnący w siłę popyt. RSI pozostaje w kanale spadkowym, jeszcze nie został osiągnięty stan wyprzedania rynku.

Na wykresie 60-min minimum piątkowej sesji osiągnęło wg. technik Fibonacciego poziom docelowy określony wsp. 2,618 z wcześniejszej korekty wzrostowej i 1,618 z ostatniej lokalnej podbitki (szczegóły na wykresie). Jednocześnie na wskaźnikach RSI oraz MACD są wykazywane pozytywne dywergencje. Sumując te argumenty wraz ze wskazaniami wykresu dziennego pojawiają się warunki dla wzrostowego odbicia. W odniesieniu do dzisiejszej sesji zmiana notowań kontraktów terminowych na indeksy DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Kontynuacja zniżek na krajowym rynku - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk