• Odbierz prezent
Kontynuacja trendu na indeksie S&P500

Spadki na amerykańskim indeksie zakończyły się na poziomie 23.6% półrocznych wzrostów. Po trzykrotnym „ubiciu” dołka 3200 punktów cena S&P500 wystrzeliła do góry. Po drodze pojawiły się trzy korekty widoczne na interwale H4. Dwie z nich wykazują duże relacje geometryczne, gdyż mierzą odpowiedni 870 i 900 punktów. Można wiec uznać, że są niemal równe.

Wiadomości rynkowe z mBank

Ich podstawy posłużyły do wyznaczenia wzrostowej linii trendu, która teraz jest drogowskazem dla inwestorów.

Długość potencjalnych spadków, które pojawią się w kolejnych dniach, można określić dzięki istniejącym już ruchom wtórnym. Ich długości zostały naniesione na wykres. Tak długo, jak czarne świece nie pokonają większej przestrzeni niż 900 punktów, to posiadacze długich pozycji mogą spać spokojnie.

Najbliższe wsparcie wynikające ze struktury wykresu znajduje się na poziomie 3480 punktów. O słuszności wyboru tej ceny świadczy wczorajsze przyspieszenie wzrostów z tego miejsca.

Wskaźnik MACD podąża za kolejnymi słupkami świec, jest to zdrowy objaw i potwierdza dominację popytu. Jedyny sygnał ostrzegawczy przegrzania fazy wzrostowej widoczny jest na oscylatorze RSI. Ostatnie godziny wskazują na zmianę kierunku jego ruchu w strefie wykupienia. Może to być informacja o tworzeniu się kolejnej korekty.

Warto przypomnieć o cenie 3400 punktów. Na wyższych interwałach jest to kluczowy element struktury popytowo-podażowej. Teraz US500 znajduje się powyżej tej wartości, co dobrze wróży dla trendu wzrostowego i ataku na ostatni szczyt.

Kontynuacja trendu na S&P500 - 1

Wykres indeksu S&P500


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk