• Odbierz prezent
Kontynuacja pozytywnego sentymentu na rynkach finansowych- czy zapowiada się kolejna wzrostowa sesja?

Poniedziałek był bardzo dobrym dniem dla inwestorów akcyjnych na wszystkich kontynentach. Fala optymizmy rozpoczęła się w Azji, a następnie przeszła przez Europę oraz dotarła do Stanów Zjednoczonych. Sprawdźmy jak prezentuje się sytuacja dzisiaj o poranku?

Poniedziałkowa sesja na Wall Street

Jak doskonale wiadomo, amerykańskie indeksy mają kluczowe znaczenie w kontekście atmosfery na globalnych rynkach akcji. Z tego względu wszystkie byki powinny mieć dzisiaj dobre humory. Wczorajsza sesja upłynęła na Wall Street pod dyktando kupujących. Szeroki indeks S&P 500 wzrósł o +1,80% do 3408,63 punktów, technologiczny Nasdaq Composite o +2,23% do 11332,48 punktów, natomiast przemysłowy Dow Jones Industrial o +1,68% do 28148,64 punktów.

Notowania w Azji i Australii

Kontynuacja dobrych nastrojów widoczna jest w Azji, gdzie prawie wszystkie indeksy notowane są na zielono. Wyjątkiem są jedynie giełda na Filipinach (-1,06%) oraz Nowej Zelandii (-0,02%) z kolei w Chinach obchodzone jest dzisiaj święto narodowe, dlatego sesja się nie odbyła. Warto jednak dodać, że pomimo pozytywnej atmosfery, skala wzrostów nie jest specjalnie wysoka. Najważniejszy indeks, czyli Nikkei zyskuje jedynie +0,45%.

Elementy ryzyka rynkowego

W kontekście indeksu WIG20, warto zwrócić uwagę na wczorajszą słabą postawę indeks BUX, który zaliczył zwyżkę sięgającą jedynie +0,05%. Bardzo często te dwie giełdy podążają w podobnym rytmie, dlatego w trakcie obecnego tygodnia możliwe jest przyspieszenie wzrostów na Węgrzech lub cofnięcie u nas.

Jeżeli chodzi o kontrakty terminowe na zachodnie indeksy to oscylują one wokół neutralnych wartości. Futuresy na S&P 500 zniżkują o -0,02%, z kolei na niemieckiego DAXa zyskują +0,14%.

Notowania: NIKKEI 225

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NKY/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk