• Odbierz prezent
Kontrowersyjny Tether (USDT) z pełnym pokryciem w dolarze?

Wg agencji Bloomberg, kontrowersyjny stable-coin odwzorowujący kurs dolara amerykańskiego, jakim jest Tether (USDT), ma wystarczające rezerwy finansowe, dające pełne pokrycie dotychczasowej emisji tokenów w dolarze.

 

Tether, wciąż będący bezapelacyjnie najpopularniejszym stable-coinem, od wielu miesięcy wzbudza podejrzenia uczestników rynku o emitowanie tokenów bez pokrycia w dolarze amerykańskim. Liczne oskarżenia wzmacniane są przez samą politykę spółki Tether Ltd, która nie spełnia wymogów transparentności, m.in. rezygnując z przeprowadzenia niezależnych audytów finansowych, potwierdzających istnienie deklarowanych rezerw. Reputację USDT pogrążyły październikowe problemy z płynnością i utrzymaniem notowań na poziomie 1 dolara, najprawdopodobniej spowodowane zerwaniem współpracy z bankami prowadzącymi rachunki spółki.

Czytaj także: Kontrowersyjny Tether traci równowagę. Skąd biorą się problemy "krypto dolara"?

Wywołujący od dłuższego czasu wiele kontrowersji Tether (USDT), który jest najpopularniejszym stable-coinem powiązanym z dolarem amerykańskim, od kilku dni ma wyraźne problemy z odzwierciedleniem wartości USD, notując wyraźne wahania cenowe i spadki ceny oraz kapitalizacji. W poniedziałkowy poranek.. Czytaj
Kontrowersyjny Tether traci równowagę. Skąd biorą się problemy "krypto dolara"?

 

Wg Bloomberga, który rzekomo otrzymał dostęp do wyciągów bankowych spółki Tether z ostatnich kilkunastu miesięcy, USDT posiada pełne pokrycie w dolarze amerykańskim, rozproszonym na kilku kontach bankowych. Co więcej, wg agencji Tether był w pełni zabezpieczony w USD nieprzerwanie od września 2017 r. do czerwca 2018 r., który był ostatnim miesiącem, do którego odnosiły się wyciągi z kont bankowych.

Spółka Tether posiadała zarobiła również ponad 6,6 mln dolarów z racji odsetek w pierwszej połowie 2018 r.

 

Tether, mimo październikowych problemów z utrzymaniem kursu 1 dolara, systematycznie wraca do względnej stabilności. Aktualna kapitalizacja jest znacznie niższa niż jeszcze kilka miesięcy temu, gdy przekraczała ona 2,7 mld dolarów, obecnie wynosząc ponad 1,8 mld USD. Co ciekawe, mimo systematycznie spadającej kapitalizacji, USDT wciąż pnie się w górę w rankingu CoinMarketCap - aktualnie znajduje się na siódmej pozycji, choć jeszcze na początku tygodnia plasował się na rekordowym szóstym miejscu, wyprzedzając Bitcoin Cash (BCH).

Dołącz do rewolucji w świecie loterii, otrzymaj dożywotni udział w zyskach

DOŁĄCZ TERAZ

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk