• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe – poprawa nastrojów przed otwarciem sesji dla FW20
fot. Materiał własny

Słabsze nastroje jakie były wykazywane na giełdach zachodnich przełożyły się w niewielką zniżkę również na krajowym rynku. W portfelu indeksowym zniżkowała większość notowanych spółek. Bardzo słabą sesję notowały spółki technologiczne: CDPROJEKT i ALLEGRO. CDPROJEKT jest na nowym, ponad trzyletnim minimum.

Na wykresie dziennym FW20 pojawiła się świeca spadającej gwiazdy, gdzie górny cień podkreśla problem z utrzymaniem wyższych poziomów cenowych. Generalnie ostatnie świece szpulki dowodzą pewnej ostrożności inwestycyjnej, gdzie cały zakres ewentualnego ruchu jest wypracowany na otwarciu notowań, natomiast w kolejnych godzinach inwestorzy raczej nie wykazują chęci do mocniejszego odchylenia. Kurs utrzymuje się ponad średnią 15-sesyjną, na MACD jest aktywny sygnał kupna.

Kontrakty terminowe – poprawa nastrojów przed otwarciem sesji dla FW20 - 1

Na wykresie 60-min jest kontynuowany trend boczny. Kurs po próbie wybicia ponad linię ostatnich szczytów został szybko zawrócony, co też było podyktowane wyraźnie spadkowym początkiem sesji na giełdach amerykańskich. Na MACD pojawiły się negatywne dywergencje, dochodzi również do spadkowego przecięcia linii DMI. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne wykazują dodatnie odchylenie względem wczorajszego popołudnia co powinno wpłynąć na poprawę nastrojów przed otwarciem sesji dla FW20.

Kontrakty terminowe – poprawa nastrojów przed otwarciem sesji dla FW20 - 2


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk