• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na X-Trade Brokers S.A. (XTB), BIOMED-LUBLIN S.A. oraz Mercator Medical S.A. dostępne na giełdzie od dzisiaj!
  • Od dziś po raz pierwszy w obrocie dostępne są kontrakty terminowe na akcje spółek BIOMED-LUBLIN S.A., Mercator Medical S.A., X-Trade Brokers S.A.
  • Dla każdej spółki zostały wprowadzone 3 serie kontraktów terminowych, wygasające: w grudniu 2020 r., marcu 2021 r. oraz czerwcu 2021 r.
  • Mnożnik w przypadku BIOMED-LUBLIN S.A. oraz X-Trade Brokers S.A. będzie wynosił 100, zaś dla Mercator Medical S.A. – 10.

GPW rozszerza paletę dostępnych instrumentów pochodnych i wprowadza do obrotu kontrakty terminowe na akcje spółek BIOMED-LUBLIN S.A., Mercator Medical S.A., X-Trade Brokers S.A.

- Rozwój segmentu instrumentów pochodnych został ujęty w inicjatywie strategicznej GPW. W związku z obserwowaną w ostatnich miesiącach większą zmiennością rynku oraz rosnącym zainteresowaniem inwestorów akcjami spółek BIOMED-LUBLIN, Mercator Medical oraz X-Trade Brokers zdecydowaliśmy o wprowadzeniu do obrotu kontraktów terminowych na akcje tych spółek. Nowe instrumenty dają możliwość inwestowania z dźwignią finansową oraz wykorzystania strategii zarówno na wzrost jak i na spadek cen akcji. Dodatkowo płynność na nowych instrumentach pochodnych będą wspomagać animatorzy rynku – powiedziała Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW.

Szczegółowe informacje dotyczące nowych kontraktów terminowych opublikowane zostały w Uchwała Nr 706/2020z dnia 24 września 2020 r.

Pełna oferta notowanych instrumentów pochodnych notowanych na GPW znajduje się na stronie giełdatoproste.pl

***

Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW)prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Więcej informacji na www.gpw.pl


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk