• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na WIG20. Znów Niedźwiedzie zwietrzyły swoją szansę

Kontrakty terminowe na WIG20 w pierwszych dniach nowego tygodnia najpierw poprawiły sytuację Byków, potem zaatakowały dotychczasowe szczyty, ale tam doszło do mocnej kontry Niedźwiedzi. W związku z tym obecnie znów pojawia się szansa na pogłębienie ponad dwutygodniowej korekty.

Wtorkowy atak popytu na opór intra 2269-74 początkowo wyglądał bardzo obiecująco dla byków. Siła natarcia (wolumen) była spora. Rynek jednak w dosyć zdecydowany sposób zawrócił i po raz trzeci tym samym odbił się od tego rejonu cenowego, który może być traktowany jako górny bok formacji prostokąta na interwale godzinowym. Prostokąta – o dolnym boku w rejonie wsparcia intra 2209-14.  

Kontrakty terminowe na WIG20. Znów Niedźwiedzie zwietrzyły swoją szansę - 1

Nieco inne spojrzenie na wykres na wspomnianym interwale każe nam mówić o potrójnym szczycie (formacja na razie tylko potencjalna), którego zasięg znajduje się w okolicy poziomu 2150. Przypominam, że główny dylemat w ostatnich dwóch tygodniach, w trakcie których tworzyła się wspomniana konsolidacja prostokątna, dotyczy tego, czy korekta wcześniejszych mocnych wzrostów zostanie pogłębiona, czy też nie.

Wtorkowe zachowanie kursu sugeruje zwiększenie szans na pogłębienie tej korekty w kierunku najpierw 2200 i 2170-80+, gdzie dodatkowo mamy wsparcie wynikające z równości dużych korekt intra oraz ze zniesienia 38,2% dużej fali wzrostowej (również intra), a także ekstra wsparcie w postaci połowy wysokości dużego białego korpusu tygodniowego z ostatniego tygodnia maja.

Kontrakty terminowe na WIG20. Znów Niedźwiedzie zwietrzyły swoją szansę - 2

Trzeba jednak powtórzyć - w nawiązaniu do wcześniejszych artykułów - że rynek może próbować zmierzyć się nawet z rejonem 2120-40, gdzie występuje wsparcie na interwale dziennym oraz dolny bok dużego klina zwyżkującego na interwale tygodniowym. To od jego górnego boku rynek się konsekwentnie odbija w dół.  

Patrząc na intraday, warto zauważyć z kolei, że dzisiejsze podejście byków na początku sesji zostało zastopowane między innymi przez bardzo mocny układ świec szczytowych (objęcie bessy) na interwale godzinowym. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że zapewne dopiero wybicie strefy 2220+ w zdecydowany sposób będzie poważną przesłanką na rzecz zwycięstwa niedźwiedzi w dziele pogłębiania korekty trwającej od ponad dwóch tygodni.

Pamiętajmy przy tym o zmianie serii kontraktów i Trzech Wiedźmach w piątek. Inwestuj codziennie online na FW20 razem z autorem artykułu!

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)


Miłosz Fryckowski

Trader i mentor inwestycyjny oraz analityk techniczny. Szefuje projektowi MentorFinansowy.pl, w ramach którego pomaga traderom rozwinąć swe umiejętności i odnieść sukces inwestycyjny. Pierwsze transakcje na rynkach finansowych zawierał w końcówce lat 80' na giełdzie londyńskiej. Prowadził szkolenia m.in. dla XTB, SATRF, Pro Webinar, Investing.com. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Rynku Forex FxCuffs w kategorii Blog Roku 2014 i 2016.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk