• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na WIG20 wyrywają się z letniego letargu

Kontrakty terminowe na WIG20 - po okresie niskiej zmienności i aktywności inwestorów w okresie typowo letnim - starają się przyciągnąć graczy "obietnicą" poprawy tych dwóch elementów w okresie jesiennym, który umownie właśnie się rozpoczął. Pierwszy dzień września te nadzieje do pewnego stopnia spełnił.

Wtorkowe zejście kursu w pobliże poziomu 1761 - gdzie przebiega linia szyi ciągle jeszcze potencjalnej formacji podwójnego szczytu na interwale dziennym (utworzonej w ramach większej konsolidacji) oraz wsparcie intra 1763- 66 - może mieć duże znaczenie dla rynku. Potwierdza bowiem chęć głębszej korekty na tym interwale.

Kontrakty terminowe na WIG20 wyrywają się z letniego letargu  - 1

Nie można obecnie wykluczać, że rynek nie tylko spróbuje zawalczyć w rejonie 1750- 60+, ale że zejdzie w okolice 1730+, gdzie znajdują się wcześniejsze dołki na D1 oraz zasięg formacji RGR na H1/H4. Można by również w tej sytuacji brać pod uwagę zejście w okolice 1690-1700 (tam mamy m.in. zasięg podwójnego szczytu na D1).

Najgorsza dla byków sytuacja to jak się wydaje ruch w kierunku kluczowego wsparcia 1650- 60, w ramach pogłębionej korekty na interwale dziennym - korekty tworzonej w stosunku do całej fali wzrostowej, która rozpoczęła się od dołka z połowy marca.

Z kolei najlepsza sytuacja z punktu widzenia popytu to wybicie w górę oporu intra w okolicy 1809-11, gdzie występują rozliczne wzmocnienia tej bariery: równość dużych korekt na interwale godzinowym, zgrupowanie zniesień Fibo 38,2% i 50% oraz - co szczególnie istotne - linia szyi wspomnianej wcześniej formacji RGR na H1/H4.

Byki liczyły na formację flagi pro wzrostowej (ozn. kolor ciemnoniebieski), ale formacja ta w zasadzie została we wtorek zanegowana.

Kontrakty terminowe na WIG20 wyrywają się z letniego letargu  - 2

Inwestuj codziennie online na FW20 razem z autorem artykułu!

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)


Miłosz Fryckowski

Trader i mentor inwestycyjny oraz analityk techniczny. Szefuje projektowi MentorFinansowy.pl, w ramach którego pomaga traderom rozwinąć swe umiejętności i odnieść sukces inwestycyjny. Pierwsze transakcje na rynkach finansowych zawierał w końcówce lat 80' na giełdzie londyńskiej. Prowadził szkolenia m.in. dla XTB, SATRF, Pro Webinar, Investing.com. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Rynku Forex FxCuffs w kategorii Blog Roku 2014 i 2016.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk