• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na WIG20 ustanawiają dzienne maksima na 1705 złotych (pln)

Wczorajsza sesja przebiegała pod znakiem lekkiego odbicia kursu, które w ciągu dnia przerodziło się w płaski ruch. Notowania FW20 przed godz. 11 ustanowiły dzienne maksimum na 1705, po czym falowały bokiem, a na zamknięciu przyjęły poziom 1691 (+0,18%).

Widocznemu niezdecydowaniu rynku towarzyszył również spadek aktywności, wolumen zmniejszył się o prawie 1/3 do 21,7 tys. sztuk. W ciągu sesji nie było również istotnych publikacji ekonomicznych, które mogłyby być pretekstem do zmienności nastrojów. Ponadto rynki bazowe cechowały się lekkim odreagowaniem nastrojów, co w prostej linii przekładało się na FW20.

Strona popytowa nie zdołała wyraźnie odbić kursu od wsparcia na 1687, co świadczy o dalszym utrzymywaniu kontroli przez podaż i może zapowiadać kontynuację przeceny. Jeśli pęknie poziom 1687 to następne wsparcie znajduje się na 1544. Jeśli jednak byki wybronią pułap 1687, to potencjał do odbicia kursu sięga nawet okolic 1857, gdyż w szerszym ujęciu można doszukać się ruchu bocznego trwającego od czerwca. Ponadto spadek kursu do 1687 mógłby zostać rozpoznany jako ruch powrotny do przełamanego uprzednio oporu, co mogłoby być pretekstem do odbicia. Nastroje na kontraktach na rynkach bazowych są aktualnie pozytywne, co powinno sprzyjać również FW20 w początkowej fazie sesji.

Dzisiejsza sesja przebiegać będzie w wyczekiwaniu i reakcji na kolejne publikacje wstępnych odczytów wskaźników PMI we wrześniu w przemyśle i usługach w głównych gospodarkach (Niemcy, strefa euro, USA). /Tomasz Kolarz/

FW20 w układzie dziennym

Kontrakty terminowe na WIG20 ustanawiają dzienne maksima na 1705 złotych (pln) - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk