• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na WIG20: próby wzbicia kończą się porażką
fot. freepik.com

Poniedziałkowej sesji towarzyszyły niewielkie zmiany indeksu największych spółek oraz kontraktów terminowych. Na wykresie dziennym kurs FW20 pozostaje blisko strefy oporu poziomu docelowego 2473 pkt. określonego wsp. Fibonacciego z wcześniejszej korekty spadkowej.

Próby wzbicia się powyżej ten bariery jak na razie kończą się porażką, a górny wydłużony cień wczorajszej świecy tylko podkreśla problem z wejściem na wyższe poziomy cenowe. Obniżenie wolumenu oraz niewielkie zmiany kursu podpowiadają przyjęcie pozycji wyczekującej przez inwestorów. Kurs pozostaje ponad średnią 15-sesyjną, na MACD i DMI są aktywne sygnały kupna, RSI lekko obsunął się do strefy neutralnej chwilowo zażegnując wcześniejsze ostrzeżenia nadmiernego wykupienia rynku.

Kontrakty terminowe na WIG20: próby wzbicia kończą się porażką - 2

Na diagramie 60-min jest wyraźnie zarysowane przejście w trendu boczny, którego granice wynoszą 2444 i 2481 pkt. Można założyć, że w pobliżu tych poziomów znajduje się przynajmniej część zleceń z limitem aktywacji (obronnych lub inicjujących otworzenie pozycji) oczekujących na sygnał wybicia. Brak trendu wertykalnego w pełni potwierdzają niskie wartości wskaźnika ADX.

Kontrakty terminowe na WIG20: próby wzbicia kończą się porażką - 1

Na giełdach zagranicznych utrzymywały się mieszane nastroje, spadały akcje zachodnioeuropejskie, natomiast niewielkie zwyżki były notowane na rynku amerykańskim. Poranne zmiany kontraktów terminowych na główne indeksy sugerują neutralny początek sesji na krajowym rynku. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk