• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na WIG20 – powrót kursu FW20 do konsolidacji w rejonie 1651-1724
fot. Materiał własny

Wczorajsza sesja zniweczyła jednak plany popytu na wybicie kursu powyżej lokalnego oporu na 1724 i obranie na cel kolejnego w rejonie 1867, mimo, że dwie poprzednie sesje dawały bykom takie nadzieje cenami zamknięcia.

W trakcie wczorajszej sesji notowania wystartowały z wyraźną luką podażową z poziomu 1696, co oznacza zdecydowany powrót kursu do konsolidacji w rejonie 1651-1724, jaka trwa od ponad 2 tygodni, a która znajduje przy minimach wielomiesięcznej przeceny. W ten sposób bieżąca technika na rynku nie uległa zmianie, ale można uznać, że ten powrót kursu do konsolidacji jest jednak atutem podaży, która będzie mogła wziąć na celownik ponownie ważny dołek na 1651, łącznie z ryzykiem jego przełamania. Czwartkowy wolumen obrotu był na poziomie średniego, co w kontekście panującego marazmu należy raczej uznać na korzyść sprzedających. Wczorajszemu spadkowi kursu towarzyszył również wzrost LOP, co również należy do argumentów sprzedających. Niemal cała sesja przebiegała również pod kontrolą podaży, sprowadzając kurs do dziennego minimum na 1681, a nieznacznym byczym akcentem była jedynie końcówka sesji, w trakcie której FW20 odzyskały kilkanaście punktów, kończąc sesję na 1696 (-1,85%).

Kontrakty terminowe na WIG20 – powrót kursu FW20 do konsolidacji w rejonie 1651-1724 - 1

Dziś w centrum uwagi inwestorów będą finalne odczyty wskaźników PMI w przemyśle za czerwiec (oraz indeksu ISM w USA), wstępne dane o inflacji w Polsce w czerwcu (konsensus 15,5% r/r), a także dane o inflacji w strefie euro (konsensus 8,4% r/r).

Kontrakty terminowe na WIG20 – powrót kursu FW20 do konsolidacji w rejonie 1651-1724 - 2


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk