• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na WIG20. Korekta w formie konsolidacji trwa w najlepsze

Kontrakty terminowe na WIG20 w drugiej części minionego tygodnia przekształciły korektę spadków rozpoczętych 3. sierpnia z trójkąta we flagę pro spadkową. To w praktyce może oznaczać podchodzenie kursu nawet pod rejon 1770-80, gdzie wkrótce znajdzie się górne ograniczenie tej flagi (obecnie na 1765) oraz gdzie wypada równość dużych korekt na interwale dziennym.

Dalsza konsolidacja (w formie flagi) jest zgodna z założeniem, iż korekta - aby była proporcjonalna pod względem czasu jej trwania do wcześniejszych, korygowanych przez nią spadków, zainicjowanych 3.sierpnia - musi jeszcze potrwać.

Kontrakty terminowe na WIG20. Korekta w formie konsolidacji trwa w najlepsze - 1

Kontrakty terminowe na WIG20. Korekta w formie konsolidacji trwa w najlepsze - 2

Ostatni spadek w ramach tejże konsolidacji był w jakimś stopniu napędzany wzrastającym liczbami zakażeń, dotyczącymi pandemii. Z kolei wzrost w ramach konsolidacji może być ewentualnie stymulowany uwolnieniem środków po debiucie Allegro. Oczywiście, ewentualne ładne wybicie flagi (ozn. pogrubione linie w kolorze fioletowym na wykresie interwału H1) w dół mogłoby przełożyć się na poważniejsze problemy Byków i na próbę pokonania przez podaż strefy 1650-60.

Tuż przed piątkową sesją w porannym planie tradingowym dla graczy uczestniczących w programie mentoringowym pisaliśmy:

"Jeśli zaś nasze byki nie zdołają obronić wsparcia złożonego z 1707-09 i 1714 [linia szyi podwójnego szczytu], albo co najwyżej podejdą pod 1719- 26 i odbiją się od tego oporu w dół, to może dojść do ponownej próby ataku na wsparcie 1707-09 i tym samym próby realizacji podwójnego szczytu. To by w praktyce mogło oznaczać ruch w stronę 1694- 99 i 1685- 87, a nawet niżej, w okolice 1679, gdzie mamy zasięg owego podwójnego szczytu."

Nic dodać, nic ująć. Piątkowa sesja przyniosła faktycznie niezły ruch spadkowy we wskazanym - jak się okazało później - dokładnie zakresie. Został on wykorzystany w znaczącym stopniu przez naszych graczy.Otwieraliśmy trade na spadki spod 1707-09, grając w stronę 1694- 99, 1685- 87 i 1679- 82. Wszystkie trzy cele zostały zrealizowane precyzyjnie. Co ważne, w trakcie realizacji tych celów nie doszło do zbyt dużych odbić, co ułatwiało rozegranie trade’u. Inwestuj codziennie online na FW20 razem z autorem artykułu!

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)


Miłosz Fryckowski

Trader i mentor inwestycyjny oraz analityk techniczny. Szefuje projektowi MentorFinansowy.pl, w ramach którego pomaga traderom rozwinąć swe umiejętności i odnieść sukces inwestycyjny. Pierwsze transakcje na rynkach finansowych zawierał w końcówce lat 80' na giełdzie londyńskiej. Prowadził szkolenia m.in. dla XTB, SATRF, Pro Webinar, Investing.com. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Rynku Forex FxCuffs w kategorii Blog Roku 2014 i 2016.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk