• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na WIG20. FW20 - analiza wykresu

Ostatnia sesja minionego tygodnia na FW20 kontynuowała lokalną korektę, ale z wyraźnym jej wyhamowaniem, co było widoczne już w II części czwartkowego handlu. Notowania kontraktów wystartowały na symbolicznym plusie z poziomu 1980 (0,1%) i do południa falowały z lekką przewagą podaży osiągając dzienne minimum na 1959.

W popołudniowej części dnia popyt zdołał powrócić z kursem do porannych rejonów i utrzymał je do końca sesji

Na zamknięciu notowań FW20 zniżkowały jedynie o 0,2% przyjmując pułap 1974. Dzienny wolumen obrotu zmniejszył się o 1/10 do 16,7 tys. sztuk. Ze strony publikacji ekonomicznych nie było istotnych wydarzeń, które mogłyby w prostej linii wpływać na nastroje na FW20, co dodatkowo sprzyjało spokojnemu przebiegowi sesji wprowadzającej inwestorów w weekendową przerwę.

W technicznym wymiarze notowania FW20 od stycznia poruszają się w na tyle szerokiej konsolidacji,

która do tej pory zdołała wytrzymywać zmienne nastroje. Jej górny zakres znajduje się w rejonie 2030, a dolny to okolice 1866-87. W trakcie ostatnich kilku sesji kurs wyraźnie wzrósł, a potem powoli cofał się – przy czym strona popytowa zdołała wybronić lukę popytową z poświątecznej sesji, znajdującą się pomiędzy 1952-72, co dodatkowo zbiegło się z obroną białego korpusu z wtorku.

W kontekście konsolidacji,

obrona lokalnego wsparcia może oznaczać ponowne plany popytu w kierunku testowania jej górnego zakresu. Niemniej jednak manewry w konsolidacjach są w miarę oczywiste przy ich bandach, ale we wewnątrz przypominają jednak nieuchwytny szum. Dziś kalendarium publikacji ekonomicznych jest puste, co nie powinno dostarczać inwestorom pretekstu do zmienności


Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk