• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na WIG20 – co przyniesie nowy tydzień?
fot. Materiał własny

Piątkowa sesja nie przebiegała pomyślnie dla strony popytowej, choć w zasadzie wkomponowała się w zakres wąskiej konsolidacji, jaka trwa od nieco ponad 2 tygodni. Konsolidacja znajduje się w przedziale 1651-1744.

Sesja przebiegała bez większego polotu – notowania wystartowały na nieznacznym minusie z 1681 i do południa byki zdołały wypracować plusy, osiągając pułap 1713. Jednak drugiej części dnia podaż przystąpiła do ataku i zdołała sprowadzić FW20 niemal w punkt do porannych minimów. Na zamknięciu notowań kontrakty przyjęły poziom 1682 (-0,83%), a dzienny wolumen obrotu był niemal identyczny do czwartkowego, na poziomie średniej.

Kontrakty terminowe na WIG20 – co przyniesie nowy tydzień?  - 1

Technicznie piątkowa sesja nie wniosła niczego nowego do obrazu. Mimo, że charakter sesji był spadkowy, to LOP była dodatnio skorelowana ze zmianami kursu, co oznacza, że popołudniowe cofnięcie było zamykaniem pozycji, a nie angażowaniem się niedźwiedzi na rynku. Wygląda na to, że rynek nie ma pomysłu odnośnie dalszego kierunku, a jeśli już dojdzie do wybicia dołem ze wspomnianej konsolidacji, to ruch powinien być dynamiczny w kierunku długoterminowego dołka w okolicy 1500-1550. Z kolei wybicie górą powinno doprowadzić do testu istotnego lokalnego oporu na 1867.

Kontrakty terminowe na WIG20 – co przyniesie nowy tydzień?  - 2

Dziś USA świętują Dzień Niepodległości, a to dla GPW oznacza zwykle niższą aktywność, a ewentualny ruch wyprowadzony pod nieobecność inwestorów z USA, może zostać jutro zniwelowany. /tk/


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk