• Odbierz prezent
Kontrakty terminowe na indeks WIG20 na minusie

Zamkniecie tygodnia i wygaśnięcie wrześniowej serii kontraktów terminowych przebiegało w lekko spadkowych nastrojach. Po kilkupunktowym, wzrostowym otwarciu, notowania instrumentu w kolejnych godzinach obsuwały się kończąc dzień kilkanaście punktów poniżej kursu odniesienia.

Na wykresie dziennym notowania oscylują wokół podstawy 3 miesięcznego kanału bocznego. Jednakże coraz częstsze naruszanie jej przebiegu może ostatecznie skutkować trwałym, dolnym wybiciem. Na MACD jest podtrzymany sygnał sprzedaży, RSI pozostaje w kanale spadkowym. W zakresie spółek indeksu bazowego bardzo słabą sesję odnotowały spółki paliwowe oraz sektor finansowy.

Na wykresie 60-min notowania są w lekko spadkowym trendzie (kolejne kluczowe szczyty i dołki są na niższych poziomach). Wskaźnik DMI podtrzymuje sygnał sprzedaży, uwagę zwracają wyższe wartości ADX. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od piątkowego popołudnia wskazuje na szacunki lekko spadkowego otwarcia sesji dla FW20. Ogółem na rynkach zagranicznych utrzymują się słabsze nastroje w ostatnich dniach. Największe tuzy amerykańskiej giełdy (spółki FAAMG), będące wcześniej główną siłą wzrostową, teraz obsuwają się na nowe miesięczne minima. Kolejne posiedzenia banków centralnych podtrzymują wcześniej podjęte decyzje nie rozszerzając dalej ultrałagodnej polityki pieniężnej stojące w dużej mierze za kilkumiesięcznymi wzrostami cen akcji. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o produkcji budowlanej i sprzedaży detalicznej. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Kontrakty terminowe na indeks WIG20 na minusie - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk