• Odbierz prezent
Kontrakty na WIG20 mocują się nadal wokół istotnego miejsca

Kontrakty terminowe na WIG20 w trakcie wymiany serii (Trzy Wiedźmy) w piątek, w środku długiego weekendu, konsolidowały w rejonie swoich maksimów w rejonie 2300+, po czym w ostatnich dwóch godzinach, kiedy rozstrzygała się cena rozliczeniowa, doznały dość mocnych spadków.  Dopóki rynek będzie bronić okolicy 2260, możliwy będzie powrót do wzrostów. Zejście kursu niżej może spowodować ruch  w kierunku strefy 2223-30.

Z punktu widzenia wykresu dziennego najważniejsze są następujące fakty: po pierwsze po uprzednim wybiciu równości ruchów na D1 w górę doszło do cofnięcia do wybitej równości. Dodatkowe wsparcie stanowi połowa wysokości  białego korpusu dziennego z ostatniego wtorku.

Po drugie, Bykom nie udało się wybić na zamknięciu świecy dziennej zniesienia 61,8% (poziom 2283). Ponadto, kurs cofnął się również  delikatnie pod medianę dużej flagi na D1/W1 (w tym ujęciu wykresu akurat nie pokazanej).

Kontrakty na WIG20 mocują się nadal wokół istotnego miejsca - 1

Tak więc doszło do zatrzymania w ważnym miejscu. Oddalenie się od niego na północ może doprowadzić do mocniejszych wzrostów, nawet w kierunku 2380-400. Na początek - w stronę 2331-35, gdzie m.in. znajduje się zniesienie 78,6%.

Wybicie w dół równości korekt intra na ok. 2260 może natomiast zaowocować wybiciem w dól klina zwyżkującego na H1, co mogłoby być złym prognostykiem dla popytu.

Kontrakty na WIG20 mocują się nadal wokół istotnego miejsca - 2

Zejście nawet do 2170+ mogłoby się rysować w takiej sytuacji na horyzoncie. Na początek natomiast może dojść do ruchu  w kierunku strefy 2223-30, o  czym była mowa na wstępie.


Miłosz Fryckowski

Trader i mentor inwestycyjny oraz analityk techniczny. Szefuje projektowi MentorFinansowy.pl, w ramach którego pomaga traderom rozwinąć swe umiejętności i odnieść sukces inwestycyjny. Pierwsze transakcje na rynkach finansowych zawierał w końcówce lat 80' na giełdzie londyńskiej. Prowadził szkolenia m.in. dla XTB, SATRF, Pro Webinar, Investing.com. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Rynku Forex FxCuffs w kategorii Blog Roku 2014 i 2016.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk