• Odbierz prezent
Kontrakty na indeksy giełdowe DAX i SP500 nieznacznie zyskują o poranku

Wtorkowa sesja dla FW20 była w pełni neutralna. Początkowa próba wyrwania kursu w górę pod wpływem porannym notowań futures na indeksy zagraniczne, została szybko stłumiona i w kolejnych godzinach sesji notowania pozostawały blisko kursu odniesienia.

Zmienność w trakcie sesji również była niska i utrzymywał się poniżej 30 pkt. Bez wpływu na krajowe nastroje pozostawało również lepsze nastawienie na rynkach zagranicznych, które ogółem poddawały się zwyżce. Na wykresie dziennym FW20 notowania nadal są w fazie kilkutygodniowej konsolidacji będąc pod wpływem presji oporu zniesienia 50% z wcześniejszej fali spadkowej. Pogarsza się sytuacja na wskaźnikach AT, kurs pozostaje poniżej średniej 15-sesyjnej, MACD zakręca w stronę linii sygnalnej. Na wykresie 60-min kurs jest w trendzie bocznym o wcześniej ustalonych granicach 1564 – 1668 pkt. Ostatnie próby wybicia, zarówno w górę jak i w dół, kończyły się niepowodzeniem.

Poranne notowania kontraktów terminowych na giełdach zagranicznych nie są jednolite, lekko zyskują futures na SP500, nieznacznie spadają kontrakty na DAX. Poranny raport z Niemiec o nowych zamówieniach w przemyśle wykazuje spadek m/m i r/r większy od prognoz. Rosną tez obawy, tym razem potwierdzone przez członków FED, że stopa bezrobocia w USA może rosnąć bardzo mocno, a proces ożywienia gospodarczego w II połowie roku może być nierówny i różny w poszczególnych regionach. W odniesieniu do krajowego rynku zwracamy uwagę na poranne publikacje wyników finansowych PKNORLEN i ALIOR. PKNORLEN zaraportował ujemny wynik EBITDA i netto za I kw, ale też we wczorajszym komunikacie spółka informowała, że zaważą na nim odpisy aktualizujące wartość aktywów wydobywczych oraz zapasów, w sumie o wartości 2,5 mld zł. Bez tych odpisów wynik EBITDA LIFO byłby wyższy od prognoz. Jednocześnie spółka wskazuje na istotny wzrost marży w kwietniu (początek II kw). Słabiej może zostać odebrana na rynku informacja o obniżeniu rekomendowanej dywidendy do 1 zł z wcześniej proponowanych 3 zł. Z kolei ALIOR zaraportował wynik za I kw niższy r/r, ale za to o blisko 30% wyższy od prognoz.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Kontrakty na indeksy giełdowe DAX i SP500 nieznacznie zyskują o poranku - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk