• Odbierz prezent
KGHM, zarząd KGHM, Rafał Pawełczak

Rada nadzorcza KGHM unieważniła konkurs na prezesa KGHM.  Wystartowało w nim ponad 50 kandydatów. Nazwisko nowego szefa największej polskiej spółki miedziowej nie będzie znane co najmniej do połowy kwietnia.

Konkurs na najwyższe stanowisko w miedziowym holdingu  trwał zaledwie dwa dni. Od wtorku trwały rozmowy z kandydatami, którzy się do niego zgłosili. Wybrany miał być również Wiceprezes Zarządu ds. Aktywów Zagranicznych. Jednak rada nadzorcza unieważniła konkurs.

W komunikacie wydanym przez KGHM podano jedynie, że „w dniu 5 kwietnia 2018 r. Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w Lubinie podjęła decyzję o unieważnieniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. oraz Wiceprezesa Zarządu ds. Aktywów Zagranicznych KGHM Polska Miedź S.A.”

Jednak z nieoficjalnych doniesień wynika, że w czasie obrad doszło do konfliktu miedzy członkami zasiadającymi w radzie nadzorczej.  W związku z tym, o tym, kto zostanie prezesem KGHM zadecyduje nowe gremium.  Na 13 kwietnia zaplanowano bowiem kolejną odsłonę Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy KGHM, podczas którego mają nastąpić zmiany w składzie rady nadzorczej.

Nowy prezes KGHM miał zastąpić odwołanego 10 marca Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego. Od tego czasu stery w spółce trzyma Rafał Pawełczak, który jest wiceprezesem i p.o. prezesa spółki. Był również kandydatem na stanowisko prezesa. Będzie kierował holdingiem do czasu wyłonienia nowego zarządu.


Katarzyna Wiązowska

Redaktorka portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk