• Odbierz prezent
Koniec wzrostów kursu euro do funta EURGBP?

Dwuletnie notowania euro do funta EURGBP daje opisać się dwiema równoległymi liniami skierowanymi w dół. Ten kanał trendowy na pewno nie można uznać za formacje flagi, gdyż czas jej trwania jest znacząco za długi. Pozostaje wiec wesprzeć się innymi narzędziami analizy technicznej.

Na pierwszy plan wysuwa się bezpośrednie porównanie wzrostowych fal w ramach kanału

Poziom 0.8900 naznaczony jest przez równość FE100, co klasyfikuje go jako ważny opór. Potwierdzają to także spadkowe strzałki, wskazujące poszczególne szczyty znajdujące się w tej strefie. Jeżeli podaż i tym razem zatrzyma wzrosty na tym poziomie to docelowo wartość funta brytyjskiego GBP może wzrosnąć do jednego z dwóch wsparć zaznaczonych na zielono. Pierwszy, 0.8650, znajduje się wewnątrz kanału. Drugi to minima z 2016 roku czyli równa wartość 0.8300.

Wysokie wartości wskaźnika stochastycznego sugerują, że podaż wkrótce może przejąć kontrole nad tym instrumentem. Potwierdzeniem tego będzie przecięcie się linii w strefie wykupienia na tym wskaźniku.

Koniec wzrostów na EURGBP? - 1

Wykres kursu euro do funta EURGBP na interwale tygodniowym

Wykres dzienny kursu euro EURGBP nie jest jeszcze gotowy do zmiany kierunku ruchu ceny. Fala wzrostowa rozpoczęta na początku maja tworzy jednolity ruch bez widocznych korekt, nie licząc pojedynczych czarnych świec. Warto cierpliwie poczekać aż zwolennicy deprecjacji Euro zostawią na wykresie trwały ślad w postaci spadków większych niż 70 pipsów. Ta wartość jest charakterystyczna dla pojedynczych dni korekcyjnych na tym instrumencie w ostatnich tygodniach. Lokalnie najbliższe wsparcie znajduje się na cenie 0.8840.

Koniec wzrostów na EURGBP? - 2

Wykres kursu euro do funta EURGBP na interwale dziennym

Notowania: EURGBP

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURGBP/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk