Reklama
WIG82 244,96+0,84%
WIG202 424,96+1,26%
EUR / PLN4,32+0,04%
USD / PLN4,00+0,21%
CHF / PLN4,41+0,14%
GBP / PLN5,04+0,15%
EUR / USD1,08-0,18%
DAX18 469,92-0,04%
FT-SE7 957,05+0,32%
CAC 408 218,67+0,17%
DJI39 760,08+1,22%
S&P 5005 248,49+0,86%
ROPA BRENT85,73+0,04%
ROPA WTI81,79+0,09%
ZŁOTO2 194,45+0,12%
SREBRO24,45-0,49%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Koniec wojny o Bitcoin Cash? Bitcoin SV pnie się coraz wyżej

Darek Dziduch | 14:00 28 listopad 2018
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Sytuacja w społeczności Bitcoin Cash (BCH) po burzliwym przebiegu hard forku z połowy listopada, skutkującym podziałem sieci na dwa konkurencyjne łańcuchy, wydaje się powoli stabilizować. Wiemy już, że to łańcuch skupiony wokół oprogramowania Bitcoin ABC przejmie nazwę Bitcoin Cash oraz ticker giełdowy BCH. Drugi łańcuch przyjął zaś oficjalną nazwę Bitcoin SV (Satoshi’s Vision) i za cel obrał sobie nie tylko wyprzedzenie pod względem kapitalizacji konkurencyjnego BCH, ale również i samego bitcoina (BTC).

 

Czytaj także: Hard fork Bitcoin Cash (BCH) za nami. Powstają BCHABC i BCHSV, ale co dalej?

Bitcoin Cash (BCH), powstały w ramach odłączenia się od sieci bloków bitcoina (BTC), zdołał utrzymać swoją integralność na niewiele ponad rok (powstał 1 sierpnia 2017 r.). W czwartek 15 listopada odbył się planowany od dawna hard fork sieci Bitcoin Cash, który jednak finalnie doprowadził do podziału.. Czytaj
Hard fork Bitcoin Cash (BCH) za nami. Powstają BCHABC i BCHSV, ale co dalej?

Na początku tygodnia kopalnia Coingeek, dostarczająca większość mocy obliczeniowej dla sieci Bitcoin SV, słowami prezesa Calvina Ayre oficjalnie ogłosiła, że nie będzie atakować sieci Bitcoin Cash, jednocześnie odstępując nazwę i ticker łańcuchowi Bitcoin ABC. Ayre przyznał, że:

Reklama

 

„Skupimy się wyłącznie na rozwoju ekosystemu Bitcoin SV, odstępując naszym konkurentom zdyskredytowany symbol BCH i nazwę Bitcoin Cash. Planujemy wyprzedzić BCH, a w przyszłości również BTC pod względem konkurencyjności rynkowej, nie zaś przy pomocy konfliktów pomiędzy łańcuchami.”

 

Wraz z zakończeniem wojny o moc obliczeniową (hashwar), developerzy Bitcoin SV zapowiedzieli implementację tzw. replay protection, zapobiegającego zduplikowaniu transakcji na kolejnym łańcuchu po podziale sieci.

 

Reklama

Dopóki replay protection nie zostanie zaimplementowane, dokonywanie transakcji w sieci BSV nie jest zalecane użytkownikom nieposiadającym odpowiedniej wiedzy technicznej, pozwalającej na uniknięcie zduplikowania transakcji na drugim łańcuchu.

 

Obecnie większa moc obliczeniowa skupiona jest wokół łańcucha BCH (pracującego na oprogramowaniu Bitcoin ABC) - przewaga wynosi ok. 1 EH (4 do 3).

 

Warto dodać, że sieć Bitcoin SV miała w zeszłym tygodniu problem z integralnością blockchaina, który doprowadził do „osierocenia” dwóch bloków transakcyjnych, wywołując negatywne komentarze przeciwników, zarzucające pełną centralizację i niestabilność sieci.

Reklama

 

Czytaj także: Problemy Bitcoin Cash po hard forku i poważny incydent Bitcoin SV

Po zeszłotygodniowym podziale (hard forku) sieci Bitcoin Cash (BCH) wciąż trudno mówić o klarownej sytuacji wokół dwóch konkurujących ze sobą łańcuchów - Bitcoin ABC (uznawanego przez większość giełd za kontynuatora blockchaina BCH) oraz Bitcoin SV. W ciągu tygodnia notowania Bitcoin Cash dość mocno.. Czytaj
Problemy Bitcoin Cash po hard forku i poważny incydent Bitcoin SV

 

BSV pnie się w górę w rankingu kapitalizacji, obecnie zajmując 9. lokatę, po niemal 100% wzroście w ciągu ostatniego tygodnia. BSV jest notowany obecnie po ok. 101 dolarów przy kapitalizacji przekraczającej 1,7 mld USD.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama

Czytaj dalej