• Odbierz prezent
Koniec weekendowej euforii na indeksach? Analiza amerykańskiego indeksu giełdowego NASDAQ
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie giełdowym NASDAQ

Po weekendzie indeksy giełdowe otworzyły się lukami wzrostowymi. Taka pozytywna reakcja była spowodowana dzięki osiągnięciu porozumieniu w sprawie wymiany handlowej na linii USA - Chiny. Pytanie brzmi czy to chwilowa euforia, a może jedynie krótkotrwałe podbicie ceny? Poweekendowy entuzjazm wydaje się słabnąć.

Przyjrzyjmy się jednemu z amerykańskich indeksów- będzie to NASDAQ. Patrząc technicznie na wykres o interwale H4, kurs dotarł do kluczowego oporu. Mowa tutaj o górnym ograniczeniu układu Overbalance, które wypada przy poziomie 7100 pkt. Jak na razie pierwszy test oporu doprowadził do wyraźnego odbicia, o większych wzrostach można więc myśleć dopiero w momencie pokonania poziomu 7100 pkt.

Wykres 1. Indeks giełdowy NASDAQ interwał H4

FXMAG indeksy koniec weekendowej euforii na indeksach? analiza amerykańskiego indeksu giełdowego nasdaq nasdaq contract for index reflecting 100 largest american technology stocks quoted on organized market. nasdaq indeksy giełdowe giełda usa 1

 

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy - H1, należy wziąć także pod uwagę lokalny układ Overbalance, rynek na tę chwilę broni jego dolnego ograniczenia, jednak należy pamiętać, żę giełdy w USA są jescze zamknięte i większa zmienność powinna pojawić się po godzinie 15:30. W przypadku zanegowania układu, większe spadki mógłby się pojawić, co w konsekwencji może doprowadzić do realizacji dużego układu z interwału H4.

Wykres 2. Indeks giełdowy NASDAQ interwał H4

FXMAG indeksy koniec weekendowej euforii na indeksach? analiza amerykańskiego indeksu giełdowego nasdaq nasdaq contract for index reflecting 100 largest american technology stocks quoted on organized market. nasdaq indeksy giełdowe giełda usa 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: NASDAQ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/US100/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk