• Odbierz prezent
Koniec wakacyjnego marazmu - na giełdach czerwono! Czy czas na sentyment risk-off? Co z japońskim jenem?
fot. freepik.com

Dzisiejsza sesja za oceanem na pewno wyrwała inwestorów z wakacyjnego letargu. Spadki w USA sięgają 4% (S&P500) i blisko 5% (Nasdaq). Przy takich nastrojach inwestorzy zwracają się ku bezpiecznym aktywom takim jak jen i frank szwajcarski. Mamy wtedy do czynienia z sentymentem risk-off. Popatrzmy na wykresy par z jenem, dokąd mogą potrwać spadki.

CADJPY z apetytem na dalsze spadki, jutro ważne dane

Kurs pary CADJPY dotarł pod koniec sierpnia do istotnych poziomów oporu i przez 4 kolejne sesje nie zdołał ich przebić. Mowa o strefie 81.60-81.75, która w czerwcu powstrzymała wzrosty na kilka kolejnych tygodni. Jutro ważne dane dla dolara kanadyjskiego. Chodzi o comiesięczne dane dotyczące stopy bezrobocia i zmianę zatrudnienia. Odczyty z ostatnich 4 miesięcy były lepsze od prognoz. Czy i tym razem rynek zaskoczy „in plus”? Technicznie na wykresie widoczna jest formacja klina zwyżkującego, która faworyzuje niedźwiedzie. Najbliższe wsparcie znajduje się na okrągłym poziomie 80.00 i tam mogłyby dotrzeć ewentualne spadki. Dalsze wzrosty na parze tylko po przebiciu wspomnianej strefy oporu 81.60-81.75.

 Wykres 1. Kurs CADJPY, interwał dzienny

Wykres 1. Kurs CADJPY, interwał dzienny

Czytaj także:

Kurs GBPJPY respektuje wielkość korekt. Czy to wyhamuje spadki?

Kurs pary GBPJPY porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym od czerwca 2020. Dotychczasowe dwie korekty miały tę samą wielkość. Obecny ruch spadkowy również póki co został wyhamowany po dojściu do dolnego ograniczenia ruchu mierzonego. Elementów prowzrostowych jest więcej. Przed spadkami chroni poziom wsparcia w okolicach okrągłego poziomu 140.00 oraz linia trendu wzrostowego. Jeśli podaż zdoła przebić w dół ten poziom, należy szukać gry na spadki.

 Wykres 2. Kurs funta do jena (GBP/JPY), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs funta do jena (GBP/JPY), interwał dzienny

Notowania: GBPJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPJPY/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk