• Odbierz prezent
Koniec miesiąca przyniósł na krajowym rynku spadki indeksu bazowego

Początek tygodnia, a jednocześnie zakończenie miesiąca, przyniosło na krajowym rynku spadek indeksu bazowego oraz kontraktów terminowych na ten indeks. Większość głównych sektorów zniżkowała, a uwzględniając wagę poszczególnych sektorów w WIG20 największy wpływ na to miał segment paliwowy oraz bankowy.

Tym razem nie pomógł CDPROJEKT, który niejednokrotnie w ubiegłym tygodniu tonował negatywne nastroje. Słabo zachowywała się również krajowa energetyka. Natomiast lepsze nastawienie wykazywały spółki wydobywcze, jednak nie prezentują istotnego udziałów w indeksie bazowym.

Na wykresie 60-min kurs FW20 wybił się dołem z ostatniej, lokalnej konsolidacji. Na wybiciu i tuz po nim pojawił się niewielki wzrost wolumenu potwierdzający wskazanie, na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży. Blisko zamknięcia sesji pojawiła się formacja harami, jako możliwy punkt odwrotu, jednak wymaga potwierdzenia. Na wykresie dziennym kurs odbija od górnego ograniczenia ponad 2,5 miesięcznego trendu bocznego. Jego podstawa, jako potencjalny poziom docelowy, przebiega przy wartości 1735 pkt. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia podpowiada neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI dla Polski oraz innych gospodarek. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Koniec miesiąca przyniósł na krajowym rynku spadki indeksu bazowego - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk