• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Koniec Marka Belki
Z artykułu dowiesz się:

- Jak Marek Belka podsumował działalność Rady Polityki Pieniężnej w latach 2010-2015

W dniu dzisiejszym w Warszawie odbyła się konferencja Marka Belki, która podsumowywała działalność obecnej Rady Polityki Pieniężnej (RPP) w latach 2010 – 2015. Odchodzący Prezes NBP podkreślał, że polska waluta była bardzo stabilna w ostatnich latach, obecnie natomiast niekorzystne uwarunkowania zewnętrzne doprowadzają do jej osłabienia. Przyczyni się to jednak w dłuższym terminie do szybszego wzrostu gospodarczego i ustabilizuje ceny. Krótkoterminowe osłabienie się złotego nie wpłynie natomiast na decyzje RPP odniesie poprawienia czynników kreowanej obecnie polityki pieniężnej.

 

Według Belki polska gospodarka jest stabilna i w dobrej kondycji. Z rządowych prognoz wynika, że wzrost gospodarczy przyspieszy i może osiągnąć poziom 4%. Nie mniej jednak nowa RPP będzie musiała zmierzyć się z utrzymującą się na niskim poziomie inflacją oraz światowym spowolnieniem gospodarczym.

 

Interesująca z punktu widzenia rynków finansowych jest także dobra współpraca z obecnym wicepremierem Morawieckim. Nowy minister rozwoju może bowiem poprzez swoje dobre decyzje przyczynić się do ustabilizowania sytuacji w Polsce i poprawienia jej opinii na arenie międzynarodowej. Jest on bowiem znany ze swej pozytywnej aktywności w Banku BZ WBK.


Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk