• Odbierz prezent
Koniec majówki - wracamy na parkiet! Nie przegap najważniejszych wydarzeń najbliższych dni
fot. freepik.com

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Pierwsze dni notowań, raporty finansowe, dywidendy, pierwsze oferty publiczne, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Co wydarzy się w tym tygodniu handlowym i na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę? Pierwszy tydzień maja, mimo tego że krótszy o jeden dzień handlowy, będzie obfitował w publikacje wyników finansowych za I kwartał tego roku. Oprócz tego, sporo spółek ma w planach walne zgromadzenia swoich akcjonariuszy.

 

Poniedziałek, 3 maja

Dzień wolny od sesji giełdowej

 

Banco Santander - dzień ustalenia prawa do dywidendy w wysokości 0,0275 EUR na akcję

 

Wtorek, 4 maja

Wyniki finansowe opublikują: Avatrix, MBF Group (za 2020 rok)

 

Dywidendy: Banco Santander (wypłata dywidendy w wysokości 0,0275 EUR na akcję), Zakłady Magnezytowe Ropczyce (dzień ustalenia prawa do dywidendy 1,60 PLN na akcję)

 

Środa, 5 maja

Wyniki finansowe opublikują: Ekopol, OZE Capital (za 2020 rok), Synerga

 

Dywidendy: PCC Exol (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,17 PLN na akcję), PCC Rokita (Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 3,67 zł na akcję)

 

WZA: Asbis (ws. wypłaty dywidendy 0,20 USD na akcję), Gaming Factory (ws podziału zysku za 2020 rok), Introl, Remak, Quarticon

 

Czwartek, 6 maja

Bank Pekao - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

Drugi pod względem wielkości bank na warszawskim parkiecie w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody z tytułu odsetek na poziomie 1,717 mld złotych, przychody z prowizji w wysokości 719 mln złotych oraz wynik na działalności bankowej przekraczający 2,072 mld złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł natomiast 186,9 mln złotych.

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji akcje Pekao były wyceniane na 80,0400 PLN za sztukę.

 

ING Bank Śląski - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

Ing Bank Śląski w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody z tytułu odsetek na poziomie 1,386 mld złotych, przychody z prowizji w wysokości 460,6 mln złotych oraz wynik na działalności bankowej wynoszący 1,557 mld złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł natomiast 267,3 mln złotych.

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji akcje ING Banku Śląskiego były wyceniane na 173,4000 PLN

 

ASBISc - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

Jeden z czołowych dystrybutorów sprzętu informatycznego i elektroniki użytkowej w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 500,5 mln dolarów netto. Zysk operacyjny wyniósł wówczas 6,36 mln dolarów, natomiast skonsolidowany zysk netto 2,27 mln dolarów.

Biorąc pod uwagę dane miesięczne z pierwszego kwartału tego roku, ASBISc powinien wykazać w sprawozdaniu przychody ze sprzedaży w wysokości 732 mln USD, co będzie wzrostem o 46,25% r/r. Duża dynamika wzrostu jest konsekwencją wzrostu popytu związanym z trendami wywołanymi przez pandemię (home-office, zdalne nauczanie, więcej czasu spędzanego przed smartfonami).

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji akcje ASBISc były wyceniane na 19,3600 PLN.

 

Grupa Kęty - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

Jedna z czołowych spółek hutniczych na warszawskiej giełdzie w pierwszym kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie niecałych 841 mln złotych, zysk operacyjny 108,146 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 83,3 mln PLN. Spółka pod koniec zeszłego miesiąca podniosła prognozę skonsolidowanego zysku netto na 2021 r. do 434 mln PLN (o 65 mln PLN).

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji akcje Grupy Kęty były wyceniane na 615,0000 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Altus TFI, Eurohit, Grupa Netia, Mangata Holding,

 

Dywidendy: Grupa Żywiec (wypłata dywidendy 16 PLN na akcję)

 

Piątek, 7 maja

Dino Polska - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

Największa sieć sklepów notowana na warszawskiej giełdzie i wchodząca w skład indeksu WIG20 w pierwszym kwartale zeszłego roku ociągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 2,22 mld złotych, zysk operacyjny 143,63 PLN oraz skonsolidowany zysk netto 103,913 mln złotych. W samym pierwszym kwartale tego roku spółka otworzyła 59 nowych sklepów, wobec szesnastu rok wcześniej. Na koniec pierwszego kwartału Dino Polska dysponowało siecią 1532 sklepów (1234 rok wcześniej).

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji akcje spółki były notowane po 246,2000 PLN za sztukę.

 

X-Trade Brokers - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

Czołowy broker i jeden z największych domów maklerskich notowanych na GPW w pierwszym kwartale zeszłego roku osiągnął 306,6 mln złotych przychodów ze sprzedaży, zysk operacyjny 234,135 mln złotych oraz rekordowy skonsolidowany zysk netto - 175,96 mln złotych.

Jak wynika z szacunkowych wyników finansowych za I kwartał tego roku, XTB osiągnęło przychody na poziomie 186,7 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 98,1 mln PLN. O ile ostateczne wyniki nie będą różnić się od szacunkowych, piątkowa publikacja nie powinna mieć istotnego wpływu na notowania X-Trade Brokers.

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji akcje XTB były wyceniane po 18,1100 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują również: AC Autogaz, CDA.pl, Internity, Novita, Pamapol, Rocca, Seko, Toya, Vigo System

 

Clean & Carbon Energy - zawieszenie obrotu akcjami spółki z powodu scalenia akcji w stosunku 5:1. Po zakończeniu procesu akcji będzie pięciokrotnie mniej, a cena każdej pojedynczej będzie pięciokrotnie wyższa. Dzień scalenia akcji został ustalony na 19 maja.

Notowania: Dino Polska SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:DNP/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk