• Odbierz prezent
Koniec korekty notowań kakao

Przełamana linia trendu jasno wskazuje, że fala wzrostowa mająca swój początek w okresie wakacji została zakończona. Seria białych świec z ostatnich dni może być traktowana jako korekta, czyli zapowiedz kolejnych spadków.

Wiadomości rynkowe z mBank

Niestety nie da się wskazać jednej konkretnej ceny, która może być szczytem. Podaż w przeszłości tworzyła punkty zwrotne w zielonej strefie skupionej wokół poziomu 2515. Piątkowa sesja zostawiła świecę z górnym cieniem, dotykającym ww. oporu. Sugeruje to, że zleceni sprzedaży były realizowane w tym obszarze.

Zwolennicy zniesień Fibonacciego zauważą, że korekta zatrzymała się na poziomie 50% zniesienia kontratakującego. Jest to jeden z naturalnych punktów ruchu wtórnego po silnym impulsie.

Wskaźnik stochastyczny dotyka linii 80 punktów, czyli wkrótce może pojawić się sygnał sprzedaży wygenerowany przez ten oscylator. Potwierdziłoby to dodatkowo, że ten tydzień może być koloru czarnego.

Najbliższe wsparcia to 2340, a potem 2150. Ta druga cena ma szczególne znaczenie, gdyż wynika z interwału tygodniowego. Od dwóch lat nie udało się skutecznie przełamać tej popytowej bariery.

Od góry, poza zieloną strefą, ograniczeniem dla wzrostów jest układ podwójnego szczytu znajdujący się na poziomie 2700.

Koniec korekty na Cocoa - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk