• Odbierz prezent
Koniec korekty na ropie Brent? Cena 36 dolarów ważnym przystankiem

Ropa Brent natrafiła na opór w drodze do zamknięcia ogromnej luki z początku marca. Cena 36 dolarów za baryłkę była już ważnym przystankiem dla tego surowca, ale w drodze do minimów, jakie zostały osiągnięte w tym roku.

Wiadomości rynkowe z mBank

Teraz mamy wzrostowy układ wykresu, o czym informuje zielona linia. Jednak te wzrosty mogą okazać się korektą, o czym przypomina seria czarnych świec rozpoczęta 9 kwietnia. To jest ostatni impuls spadkowy, a bieżące wzrosty znajdują się w jego cieniu. Wczoraj została podjęta próba utworzenia „nowego szczytu”, co by uzasadniało, pociągniecie zielonej linii dalej na północ. Niestety reakcja inwestorów w postaci czarnej świecy na oporze, jasno deklaruje, że podaż może i chce bronić trendu z wyższego interwału.

Minimalne założenia co do spadków dotyczą wsparcia 31 USD. Kolejny znajduje się o 6 dolarów niżej. Przełamanie tego pierwszego uwiarygodni scenariusz spadkowy, gdyż zatrzymanie w tym miejscu byłoby klasyczną zmianą ról, co wspierałoby posiadaczy długich pozycji do dalszych zakupów.

Wskaźnik stochastyczny znajduje się bardzo wysoko, co dodatkowo podnosi wiarygodność wariantu spadkowego. Ten oscylator jest bardzo szybki, wiec zatrzymanie na jednym z dwóch ww. wsparć wystarczy aby pokonał cal przestrzeń amplitudy swoich wahań.

Ponieważ RSI rośnie, to warto dopuści możliwość przełamania oporu 36 dolarów. W konsekwencji notowania Brent mogą zamknąć lukę i zatrzymać się na 50% zniesieniu Fibonacciego.

Koniec korekty na Brent - 1

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk