• Odbierz prezent
mario draghi

Konferencja prasowa po zakończonym dziś posiedzeniu EBC zaplanowana jest na godzinę 14:30. Mario Draghi wygłosi oświadczenie do podjętych decyzji, a później odpowiadał będzie na pytania dziennikarzy.

 

Czytaj również: EBC nie zaskoczył rynków. Czy zrobi to Draghi?

 

Konferencja prasowa po posiedzeniu decyzyjnym Rady Prezesów jest transmitowana na kanale YouTube, należącym do Europejskiego Banku Centralnego. Komentarze Mario Draghiego mogą mieć istotny wpływ na notowania euro, stąd zmienność na parach z EUR w okresie publikacji może być znacząco podwyższona. Należy mieć na uwadze to, że transmisja dostarczana jest z opóźnieniem, stąd reakcje rynku walutowego będziemy obserwować wcześniej niż słowa, których dotyczą.

Kluczowymi tematami, na które rynki mogą zwracać uwagę będą informacje dotyczące zakończenia programu QE i zmian w poziomach stóp procentowych po zakończeniu programu. Rynki mogą być również zainteresowane odniesieniami do ryzyka związanego z wojną handlową, które może mieć znaczenie w kontekście zmian w polityce pieniężnej EBC.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk