• Odbierz prezent
mario draghi konferencja

Konferencja prasowa po zakończonym dziś posiedzeniu EBC zaplanowana jest na godzinę 14:30. Mario Draghi wygłosi oświadczenie do podjętych decyzji, a później odpowiadał będzie na pytania dziennikarzy.

 

Czytaj również:

 

Konferencja prasowa po posiedzeniu decyzyjnym Rady Prezesów jest transmitowana na kanale YouTube, należącym do Europejskiego Banku Centralnego. Komentarze Mario Draghiego mogą mieć istotny wpływ na notowania euro, stąd zmienność na parach z EUR w okresie publikacji może być znacząco podwyższona. Należy mieć na uwadze to, że transmisja dostarczana jest z opóźnieniem, stąd reakcje rynku walutowego będziemy obserwować wcześniej niż słowa, których dotyczą.

Wśród najważniejszych tematów, na które rynki mogą zwracać uwagę, będą te same, które dotyczyły styczniowego posiedzenia Rady Prezesów: dalszy los QE po wrześniu 2018 roku , a także czas od zakończenia programu QE w jakim EBC może zacząć podnosić stopy procentowe. Dodatkowo, Mario Draghi może być pytany o potencjalny wpływ zmian w amerykańskiej polityce handlowej na gospodarkę strefy euro i plany EBC w kontekście polityki pieniężnej. Dziennikarze z pewnością zainteresują się również zmianami w polityce Forward Guidence.

 

 

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk