• Odbierz prezent
konferencja prasowa EBC Mario Draghi

Konferencja prasowa po zakończonym dziś posiedzeniu EBC zaplanowana jest na godzinę 14:30. Mario Draghi wygłosi oświadczenie do podjętych decyzji, a później odpowiadał będzie na pytania dziennikarzy.

 

Czytaj również: Jest decyzja w sprawie QE - EBC wyłączy połowę drukarek

 

Konferencja prasowa po posiedzeniu decyzyjnym Rady Prezesów jest transmitowana na kanale YouTube, należącym do Europejskiego Banku Centralnego. Komentarze Mario Draghiego mogą mieć istotny wpływ na notowania euro, stąd zmienność na parach z EUR w okresie publikacji może być znacząco podwyższona. Należy mieć na uwadze to, że transmisja dostarczana jest z opóźnieniem, stąd reakcje rynku walutowego będziemy obserwować wcześniej niż słowa, których dotyczą.

Kluczowymi tematami, na które rynki mogą zwracać uwagę, będą szczegóły dotyczące przedłużenia programu QE. Mario Draghi może zostać również zapytany o możliwość kolejnego przedłużenia programu QE, po terminie, który dziś podano. Istotną kwestią mogą być również stopy procentowe i to, czy EBC już teraz widzi możliwość ich podnoszenia po zakończeniu programu QE lub nawet w trakcie jego trwania.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk