• Odbierz prezent
draghi konferencja

Konferencja prasowa po zakończonym dziś posiedzeniu EBC zaplanowana jest na godzinę 14:30. Mario Draghi wygłosi oświadczenie do podjętych decyzji, a później odpowiadał będzie na pytania dziennikarzy.

 

Czytaj również: EBC podjął decyzję w sprawie QE - rynki niezadowolone z komunikatu dotyczącego stóp procentowych

 

Konferencja prasowa po posiedzeniu decyzyjnym Rady Prezesów jest transmitowana na kanale YouTube, należącym do Europejskiego Banku Centralnego. Komentarze Mario Draghiego mogą mieć istotny wpływ na notowania euro, stąd zmienność na parach z EUR w okresie publikacji może być znacząco podwyższona. Należy mieć na uwadze to, że transmisja dostarczana jest z opóźnieniem, stąd reakcje rynku walutowego będziemy obserwować wcześniej niż słowa, których dotyczą.

Kluczowymi tematami, na które rynki mogą zwracać uwagę, będą szczegóły dotyczące zakończenia programu QE. Dziennikarze mogą również chcieć wybadać, czy w zależności od rozwoju sytuacji w gospodarce EBC może przyspieszyć zacieśnianie polityki pieniężnej, gdyż nowy komunikat, podobnie jak poprzednie, wskazuj jedynie na opcję spowolnienia tego procesu. W tym kontekście pojawić mogą się pytania dotyczące podwyżek stóp procentowych.

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk