• Odbierz prezent
Konferencja prasowa Banku Anglii [OGLĄDAJ]

Konferencja prasowa po zakończonym dziś posiedzeniu Banku Anglii rozpocznie się o godzinie 13:30. Mark Carney, szef banku centralnego, wygłosi oświadczenie do podjętych decyzji, a później odpowiadał będzie na pytania dziennikarzy.

 

Czytaj również: Bank Anglii umacnia funta

 

Konferencję prasową, dotyczącą najnowszej decyzji MPC i Raportu o Inflacji można oglądać na kanale YouTube, należącym do Banku Anglii.

Słowa Marka Carneya, prezesa BoE, mogą mieć istotne znaczenie dla notowań funta. Podczas trwania konferencji prasowej zmienność na parach z GBP może być istotnie podwyższona. Należy mieć na uwadze to, że transmisja dostarczana jest z opóźnieniem, stąd reakcje rynku walutowego będziemy obserwować wcześniej niż słowa, których dotyczą.

Kluczowymi elementami, na które rynki mogą zwracać uwagę, będą ewentualne informacje dotyczące podwyżek stóp procentowych w 2018 roku. Niewykluczone, że Carney zostanie również zapytany o możliwość zmian parametrów programu QE, a także wpływ niepewności związanej z Brexitem na politykę prowadzoną przez bank centralny.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk