• Odbierz prezent
Konferencja prasowa Banku Anglii [OGLĄDAJ]

Konferencja prasowa po zakończonym dziś posiedzeniu Banku Anglii zaplanowana jest na godzinę 13:30. Mark Carney wygłosi oświadczenie do podjętych decyzji, a później odpowiadał będzie na pytania dziennikarzy.

 

Czytaj również: Funt mocno reaguje na przełomową decyzję BoE

 

Konferencję prasową, dotyczącą najnowszej decyzji MPC i Raportu i inflacji można oglądać na kanale YouTube, należącym do Banku Anglii.

Słowa Marka Carneya, prezesa BoE, mogą mieć istotne znaczenie dla notowań funta. Podczas trwania konferencji prasowej zmienność na parach z GBP może być istotnie podwyższona. Należy mieć na uwadze to, że transmisja dostarczana jest z opóźnieniem, stąd reakcje rynku walutowego będziemy obserwować wcześniej niż słowa, których dotyczą.

Kluczowymi elementami, na które rynki mogą zwracać uwagę, będą ewentualne informacje dotyczące przyszłych podwyżek stóp procentowych. Niewykluczone, że Carney zostanie również zapytany o możliwość zmian parametrów programu QE.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk