Advertisement Advertisement
  • Odbierz prezent
Koncerny farmaceutyczne: Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson.  Akcje których spółek warto nabyć?
fot. freepik.com

Akcje producentów szczepionek w 2021 roku bardzo zyskały na wartości dzięki szerokiej kampanii szczepień na całym świecie. Mimo to pandemia Covid-19 jeszcze się nie skończyła, gdyż wirus wciąż mutuje i naukowcy muszą tworzyć coraz to nowe szczepionki. Co to oznacza dla traderów? Świetna okazja do inwestowania w akcje spółek farmaceutycznych, szczególnie tych zajmujących się produkcją szczepionek.

 

Moderna

Moderna dołączyła w tym roku do indeksu S&P 500. Akcje firmy skoczyły do prawie 500$ - rekordowego poziomu na podstawie tych informacji, ale potem spadła do 300 dolarów w trakcie korekty na szerokim rynku. Firma Moderna złożyła niedawno do FDA swoje zastrzyki uzupełniające COVID-19 dla dorosłych. Jeśli urzędnicy to zatwierdzą, cena akcji Moderny poszybuje w górę! Pierwszy poziom oporu znajduje się na okrągłej liczbie $350.00. Jeśli akcje zdołają ją przekroczyć, mogą wskoczyć powyżej 50-dniowej średniej kroczącej na poziomie 400,00$. Poziomy wsparcia to 295.00$ i 250.00$.

Akcje farmaceutyczne, które warto teraz kupić - 1

AstraZeneca

Wiele funduszy hedgingowych dodało do swoich portfeli spółkę AstraZeneca. Wśród nich są Fisher Asset Management, GQG Partners i inni ważni gracze. Oprócz produkcji szczepionek przeciwko Covid-19, firma produkuje inne leki, a także pracuje nad zaawansowaną terapią raka piersi. Kluczowy poziom 8750$ działa obecnie jako wsparcie, podczas gdy w sierpniu działał jako opór. Tak więc, możemy oczekiwać, że cena cofnie się do tego poziomu, a następnie odwróci się do 9000$. Gdy AstraZeneca przebije się powyżej tego poziomu, nastąpi gwałtowny wzrost do 9250$.

Akcje farmaceutyczne, które warto teraz kupić - 2

Johnson & Johnson

JNJ sprzedaje farmaceutyki, konsumenckie produkty zdrowotne oraz wiele znanych dóbr konsumpcyjnych (produkty Johnson's Baby, soczewki kontaktowe Acuvue itp.). Poza tym jest to producent szczepionek, i to całkiem udany! FDA stwierdziła, że druga dawka szczepionki JNJ Covid -19 jest skuteczna dwa miesiące po pierwszej. W rezultacie akcje JNJ poszybowały w górę.

Akcje JNJ nie zdołały przekroczyć psychologicznego poziomu 160,00$. Jeśli uda się go przełamać oraz maksimum z 7 października na poziomie 162.00$, możemy spodziewać się zmiany trendu spadkowego na wzrostowy. Jak na razie kurs akcji porusza się w kanale zniżkującym. Jeśli jednak spojrzymy na wykres tygodniowy lub miesięczny, to zobaczymy, że jest to tylko korekta w długoterminowym trendzie wzrostowym. Należy więc czekać na potwierdzenie zmiany trendu.

Akcje farmaceutyczne, które warto teraz kupić - 3

Pobierz Aplikację Tradera FBS, aby handlować w dowolnym miejscu i czasie! Dla komputera osobistego lub laptopa, użyj MetaTrader 5!


Kseniia Medik

Analityk rynków finansowych w FBS. Dzięki silnemu doświadczeniu w finansach i inwestycjach, Ksenia posiada głęboką wiedzę na temat rynku Forex.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk