• Odbierz prezent
Koncepcja formacji głowy z ramionami na niemieckim indeksie DAX

Pamiętajmy, że na rynku nigdy nie mamy tak zwanych pewniaków, jednak aby w ogóle móc zawrzeć transakcję, najpierw powinniśmy opracować jakiś scenariusz. Poniżej przedstawiam koncepcję potencjalnej formacji RGR (głowy z ramionami) na jednym z najważniejszych benchmarków świata.

Sytuacja na niemieckim indeksie DAX

Po drastycznym załamaniu spowodowanym wybuchem pandemii koronawirusa, a w konsekwencji zamknięciem kluczowych gospodarek świata, indeks DAX wyznaczył dołek notowań w połowie marca 2020 roku, a następnie prezentował rewelacyjną formę przez kilka miesięcy. Jednak w trakcie wakacji, dynamika wzrostów stopniowo słabła. Widać wyraźnie, że byki mają coraz większe trudności z wpychaniem indeksu DAX na coraz wyższe poziomy. Widząc taką słabość, należy zadać sobie pytanie, czy rynek nie potrzebuje większego cofnięcia, aby ponownie zachęcić inwestorów bardziej atrakcyjnymi cenami akcji. Zgodnie z zasadą głoszącą, iz trend jest naszym przyjacielem, nierozsądne byłoby przysłowiowe łapanie szczytu. Zupełnie co innego, jeśli pojawi się formacja odwracająca trend…

Formacja głowy z ramionami na indeksie DAX?

Mozolnie dochodzimy do momentu, w którym sprzedający otrzymają swoją szansę na przejęcie inicjatywy rynkowej. Chodzi oczywiście o potencjalną formację RGR. W poniższej koncepcji aktualne wzrosty mogą rysować jej prawe ramie. Pamiętajmy, że zgodnie z analizą techniczną, możemy mówić o występowaniu takiej struktury, dopiero po przełamaniu linii szyi. Niemniej jednak warto mieć na uwadze taki scenariusz już teraz.

Wykres: Niemiecki indeks DAX (platforma Tickmill) 

Wykres: Niemiecki indeks DAX (platforma Tickmill)

Zapisz się na bezpłatne spotkanie inwestycyjne

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk