• Odbierz prezent
Komunikat FED powodem mocnej wolty na wczorajszej sesji na giełdach amerykańskich

Poniedziałkowa sesja nie była pomyślna dla krajowego rynku akcji, który poddawał się zniżce, a w ślad za nim podążały notowania kontraktów terminowych na WIG20. Powodem pogorszenia nastrojów są nawracające obawy o wzrost zachorowań na COVID19 oraz wciąż niepewne szacunki odbicia w globalnej gospodarce w II półroczu.

Tymczasem wczorajsza sesja na giełdach amerykańskich wykonała mocną woltę po wieczornym naszego czasu komunikacie FED o zamiarze bezpośredniego kupna obligacji korporacyjnych z rynku budując szeroki i zdywersyfikowany portfel. Będą warunki brzegowe dot. jakości tych obligacji, ale tzw. podejście indeksowe warunkuje że zapewne znajdą się tam również obligacje high yield. Wyciskanie rentowności również po tej stronie rynku i w zasadzie pewności posiadaczy że nie stracą na takich papierach, wypchnęła mocno w górę indeksy akcji amerykańskich. Ten optymizm przekłada się na poranne zwyżki kontraktów terminowych na indeksy zachodnioeuropejskie oraz azjatyckie.

Na wykresie dziennym FW20 kurs notuje kolejny znaczący spadek, ale w nieco dziwnym stylu: w piątek niewysoka szpulka, wczoraj świeca doji. Technicznym wsparciem jest uprzednio pokonane kwietniowe maksimum przy wartości 1687 pkt. Zwracamy uwagę na sygnał sprzedaży z przebicia średniej 15-sesyjnej przez wykres cenowy, również MACD jest bliski przełamania linii sygnalnej. Natomiast na diagramie 60-min wskaźniki na fali ostatniej korekty mocno schłodziły swoje wartości i teraz na RSI są obserwowane pozytywne dywergencje, MACD jest bliski wejścia ponad poziom linii sygnalnej. Uwzględniając znaczący przypływ pozytywnych nastrojów na rynkach zagranicznych można założyć, że również początek sesji dla FW20 będzie mocno wzrostowy. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

 Komunikat FED powodem mocnej wolty na wczorajszej sesji na giełdach amerykańskich - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk