• Odbierz prezent
Komisja Europejska zadowolona z działań ws. praworządności, to istotne dla otoczenia inwestycyjnego Polski

KE przyjmuje ostatnie działania rządu w kwestii praworządności z zadowoleniem; są one ważne również w kontekście atrakcyjności inwestycyjnej Polski - powiedział w piątek w Warszawie Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący KE.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

"Przyjmujemy ostatnie działania (rządu w kwestii praworządności - PAP) z zadowoleniem" - powiedział Dombrovskis, odnosząc się m.in. do przegłosowanej w tym tygodniu w Sejmie kolejnej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, czy też do "kwestii" dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

 

"Jest istotną kwestią, że współpracujemy nad tymi kwestiami w dialogu i rozwiązujemy je, nie tylko w kontekście praworządności, ale także w kontekście zapewnienia stabilnego i przewidywalnego otoczenia biznesowego i inwestycyjnego" - dodał.


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk