• Odbierz prezent
Komisja Europejska dokona oceny reform systemu nadzoru finansowego w Polsce - Dombrovskis

Komisja Europejska dokona oceny reformy systemu finansowego w Polsce - wynika z wypowiedzi Valdisa Dombrovskisa, wiceszefa KE.

 

Dombrovskis, zapytany w kontekście afery wokół KNF oraz procedowanej obecnie w parlamencie ustawy o zwiększeniu nadzoru, czy widzi zagrożenia dla niezależności KNF, powiedział: "W kwestii tych reform - trzeba będzie dokonać pogłębionej oceny (działalności KNF - PAP). Jednak trzeba zaznaczyć, że w UE jest wiele sposobów organizacji nadzoru finansowego. Nie ma jednolitych wytycznych na poziomie UE. Państwa członkowskie mają pole manewru do właściwej organizacji nadzoru finansowego".

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

 

"Z punktu widzenia UE istotnym jest, by nadzór efektywnie sprawował swoją funkcję. Dla przykładu to jest jeden z celów naszych propozycji dla przeglądu działalności europejskiego nadzoru (finansowego - PAP), by nadzór ten miał większą rolę w zapewnieniu konwergencji nadzoru, by upewnić się, że regulacje UE w kwestii sektora finansowego są stosowane w jednolity sposób w całej UE. Ostatecznie, będzie to (dostosowanie nadzoru do standardów UE - PAP) istotną częścią naszej analizy" - dodał Dombrovskis na briefingu prasowym w Warszawie.


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk