• Odbierz prezent
Komentarz walutowy (frank, dolar, funt, euro): amerykańska waluta pozostaje silna, EURUSD poniżej ważnego wsparcia
fot. freepik.com

Wczoraj wieczorem poznaliśmy zapiski z ostatniego posiedzenia FOMC, co przełożyło się na podwyższoną zmienność na dolarze, jak i na głównych amerykańskich indeksach giełdowych. Inwestorzy szukali w “minutkach” wskazówek co do terminu rozpoczęcia tzw. taperingu, czyli procesu ograniczenia skupu aktywów. Generalnie minutes FOMC pokazały, że jest szansa na tapering w tym roku, jednak było to oczekiwane przez rynek. W pierwszej reakcji po publikacji dolar zaczął się osłabiać, jednak ruch ten został szybko wymazany.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

W godzinach nocnych dolar odrobił cały ruch z nawiązką,

przez co główna para walutowa - EURUSD znalazła się poniżej kluczowego wsparcia przy 1,1700, która aktualnie powinno być traktowane jako krótkoterminowy opór. Zgodnie z założeniami klasycznej analizy technicznej Pokonanie tej bariery otwiera drogę nawet w kierunku 1,16 USD, gdzie znajduje się kolejna ważna strefa popytowa. Jeśli chodzi natomiast o reakcję na rynku akcji, na indeksach w USA doszło do około 1% cofnięcia, a na początku sesji europejskiej ruch w dół jest kontynuowany, przez co niewykluczona jest głębsza korekta spadkowa. 

Dzisiejszy kalendarz nie przedstawia się szczególnie ciekawie,

przed południem nie poznamy żadnych ważnych odczytów, a podczas sesji amerykańskiej opublikowany zostanie indeks Fed z Filadelfii oraz cotygodniowe dane pokazujące liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W najbliższych dniach uwaga inwestorów w dalszym ciągu będzie skupiona na polityce Fed, niemniej więcej sugestii co do jej kształtu poznamy z pewnością w przyszłym tygodniu na sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole.

W czwartek o poranku polski złoty nie radzi sobie najlepiej

Po godzinie 10:00 nasza krajowa waluta wyraźnie osłabia się względem dolara, euro, funta i franka. Najgorzej sytuacja wygląda na parze walutowej CHFPLN, gdzie PLN traci 0,85%. Straty w ujęciu z amerykańską walutą sięgają 0,75%, z kole euro umacnia się 0,65%, a funt dodaje 0,33%.

Nota prawna


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk