• Odbierz prezent
Komentarz giełdowy: Wzrosty w Europie i niezdecydowanie w USA
fot. freepik.com

Dzisiejsza sesja w Europie rozpoczęła się od nieznacznym wzrostów, a kierunek północy został utrzymany do końca dnia. Główne indeksy giełdowe na Starym Kontynencie zamknęły wtorkową sesję na przyzwoitym plusie. Na szczególną uwagę za zasługuje niemiecki indeks giełdowy DAX, który zamknął sesję 1,3% wyżej i tym samym ustanowił kolejny nowy rekord, znajdując się powyżej bariery 15 tysięcy punktów. Podobnego rozmiaru wzrosty obserwowaliśmy we Francji, gdzie tamtejszy CAC40 dodał 1,2%, z kolei londyński FTSE100 zamknął się 0,53% wyżej.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Patrząc z kolei na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, nasz polski indeks blue chipów pozostawał w tyle za zagranicznymi odpowiednikami. Ostatecznie wtorkowa sesja na WIG20 zakończyła się spadkiem przekraczającym 0,5%. Niemniej sytuacja techniczna pozostaje tutaj bez zmian, notowania pozostają w lokalnym ruchu bocznym, pomiędzy wsparciem przy 1875 pkt, a oporem przy 2015 pkt.  Sesja za oceanem przynosi jednak mieszane nastroje. Indeksy mają wyraźny problem z kontynuacją wzrostów, czego powodem mogą być wciąż rosnące rentowności amerykańskich obligacji.

Dziesięcioletnie rentowności skoczyły dziś do 1,77%, czyli poziomu niewidzianego od kilkunastu miesięcy. Przed godziną 19:00 najsłabiej radzi sobie S&P500, gdzie przecena sięga 0,5%. Podobne spadki obserwujemy na Dow Jones, który traci 0,45%, z kolei technologiczny Nasdaq jest notowany 0,35% niżej. Na plus wyróżnia się jedynie Russell 2000, który rośnie 1,1%. Podczas dzisiejszej sesji nie poznaliśmy kluczowych odczytów marko. Jedyną wartą uwagi publikacją był wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board, który wypadł wyraźnie powyżej oczekiwań rynkowych i wyniósł 109,7 pkt, podczas gdy oczekiwano odczytu na poziomie 97 pkt.   


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk