• Odbierz prezent
Komentarz giełdowy – Ożywienie na Nasdaq
fot. freepik.com

Dzisiaj wraz z lekkim spadkiem rentowności oraz pozytywnymi informacjami płynącymi na temat spółek technologicznych, obserwujemy wyraźne odbicie indeksów. W szczególności zyskuje Nasdaq, który uległ silnej wyprzedaży w ostatnich kilku tygodniach. Choć nie można mówić absolutnie o zakończeniu negatywnej passy, inwestorzy od dawna czekali na moment w którym techy kolejny raz staną się najbardziej popularną grupą spółek. Ostatnie dni oraz w zasadzie tygodnie nie były zbyt dobre dla spółek technologicznych. Przecena na Nasdaq 100 od historycznych szczytów z pierwszej połowy lutego sięgnęła ponad 12%.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Nie jest to może dużo, ale znacznie więcej niż na innych ważnych indeksach. Ciekawe jest to, że w momencie, kiedy spółki technologiczne, które znajdowały największe zainteresowanie wśród inwestorów w ostatnich kilku miesiącach zachowują się znacznie gorzej niż niemiecki DAX, który od wczoraj notuje nowe historyczne szczyty. Co ciekawe gospodarka europejska nie ma się obecnie zbyt dobrze, natomiast perspektywy dla amerykańskiej z ostatnim pakietem stymulacyjnym rysują się naprawdę bardzo dobrze. Dzisiaj zaobserwowaliśmy kolejną próbę odbicia cen amerykańskich obligacji oraz całkiem dobrych informacji z sektora technologicznego. Tesla otrzymała kolejne dobre informacje w postaci nowych rekomendacji oraz dzięki świetnym wynikom sprzedażowym z Chin. Spółka zyskuje dzisiaj ponad 14%.

Z kolei Gamestop, symbol walki małych inwestorów z dużymi funduszami hedgingowymi mocno zyskuje wobec informacji, iż spółka zamierza wejść na rynek e-commerce. W ostatnich miesiącach jakakolwiek spółka, która zajmowała się e-commerce lub mediami społecznościowymi, dochodziła do absurdalnie wysokich wycen. Wobec tego nie dziwi fakt, że akcje tej spółki kosztują już ponad 200 dolarów i są w połowie drogi do historycznych maksimów. Akcje spółki w ciągu ostatnich 5 sesji zyskały niemal 100%. Nasdaq zyskuje dzisiaj ponad 3,6%, natomiast S&P 500 rośnie prawie o 2% na 3 godziny przed zamknięciem. DAX zyskał dzisiaj zaledwie 0,4%, ale wiele europejskich indeksów zyskało znacznie więcej. Indeks WIG20 zyskał prawie 1,5% i zamknął się nieznacznie poniżej 2000 punktów.


Michał Stajniak

Analityk rynków surowcowych w Dziale Analiz XTB. Aktywy inwestor, rynkiem kapitałowym zajmuje się od 7 lat, natomiast rynkiem instrumentów pochodnych od 5 lat. W XTB od 2014 roku, w szczególności kładzie nacisk na fundamentalną analizę rynku towarów, ale również dla walut surowcowych. Współtworzy portal dla inwestorów Tradebeat.pl, częsty gość programów telewizyjnych oraz autor artykułów oraz felietonów w prasie branżowej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk