• Odbierz prezent
Komentarz giełdowy: Optymizm na początku nowego tygodnia - WIG20 zdołał zamknąć się aż 2,22% wyżej!

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować pewną nerwowość na rynku akcji, co miało związek z rosnącymi rentownościami 10-letnich amerykańskich obligacji. Niemniej jak widać spadki głównych światowych indeksach nie trwały długo, wyhamowanie przeceny było widoczne już widać w piątek, a dziś mamy do czynienia z kontynuacją wzrostów. Sprzyja temu cofnięcie na wspomnianym rynku obligacji, dziś 10-latki tracą ponad 1%.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Po południu opublikowane zostały dane z USA, które okazały się lepsze od oczekiwań, indeks ISM dla przemysłu za luty przyspieszył do 60,8 pkt, podczas gdy oczekiwania rynkowe zakłady odczyt na poziom 58,8 pkt. Jak na razie zostały one przyjęte pozytywnie przez inwestorów, po godzinie 16:00 światowe indeksy giełdowe kontynuują ruch w górę.  Główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły dzisiejszą sesję powyżej piątkowego zamknięcia, a kolejne godziny przyniosły stabilny ruch w górę. Ostatecznie niemiecki indeks giełdowy DAX dodał 1,65%, francuski CAC40 zamknął się 1,61% wyżej, a londyński FTSE100 zyskał 1,59%.

Bardzo dobre nastroje panowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek - WIG20 zdołał zamknąć się aż 2,22% wyżej! Wśród blue chipów największą uwagę inwestorów zwrócił Alior Bank, którego akcje skoczyły 15% w górę. Pod kreską znalazły się jedynie akcje Asseco, Allegro i JSW.  Pozytywny sentyment widać także na rynku amerykańskim, gdzie na dwie godziny po rozpoczęciu handlu główne indeksy giełdowe rosną ponad 2%.

Najlepiej radzi sobie indeks małych spółek Russell 200 , który dodaj ponad 2,6%, na drugim miejscu wypada Nasdaq z wynikiem +2,4%, a S&P500 i Dow Jones rosną odpowiednio 2,25% i 2,17%. Wśród największych spółek z Wall Street bardzo dobrze radzą sobie Apple, Tesla, jak i American Airlines.   


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk